Peipsiäärsetes koolides peetakse maailmanädalat

Mustvee, Alatskivi ja Räpina koolide lapsed teavad, kui palju vett kulub ühe teksapaari tootmiseks või kui palju on maailmas lapstööjõudu. Samuti oskavad nad maitsvaid kooke ja saiakesi küpsetada – seda õiglase kaubanduse suhkrut, kakaod, banaane ja šokolaadi kasutades, teatas Peipsi Koostöö Keskuse projektijuht.

Need uued teadmised ja oskused on tulnud juba kolmandat aastat järjest toimuva maailmanädala kaudu. Maailmanädalat aitab korraldada Peipsi Koostöö Keskus Välisministeeriumi teavitusprojekti raames ning selle nädala jooksul viiakse koolides läbi õiglase kaubanduse kohvik, maailmaviktoriin, vabatahtliku töö teabetund jpm. Samuti viib Keskuse ekspert läbi keskkonnaõigluse ja keskkonnarände teemalist õpituba – et selgitada migratsiooni erinevaid põhjusi, arutada ebavõrdsuse ja solidaarsuse teemade üle.

Samuti kuulutasime välja Peipsi piirkonna koolides läbi viidud kliimamuutuste ja keskkonnarände teemalise plakatikonkursi tulemused. Iga osalea saab väikese kinigtuse ja parimatest parimatele korraldatakse koolivaheajanädalal auhinnareisTartusse.

Peipsi Koostöö Keskuse teavitusprojekti maailmaharidus Peipsi piirkonna koolides – keskkonnaõiglus ja kliimapagulased rahastab välisministeerium arengukoostöö vahenditest.

Vooremaa