Patrullpolitseinikku kahtlustatakse alkoholijoobes autojuhtimises

Ööl vastu reedet laekus häirekeskusele teade Jõgeva linnas Rohu tänaval tänavavalgustusposti ramminud sõiduautost. Avariilises sõidukis viibis Jõgeva patrullpolitseinik, kellel tuvastati alkoholijoove.


Sündmused said alguse öösel kella 3 ajal, mil tähelepanelik inimene teatas häirekeskusele Jõgeva linnas liiklusõnnetuse põhjustanud sõidukist. Teatele reageerinud politseipatrull tabas avariilise sõiduki seismas Tähe tänava parklas ning selle roolis oli alkoholi tarvitanud 28-aastane Jõgeva patrullpolitseinik. Mees peeti kinni, toimetati arestimajja ning tema suhtes alustati kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetuses keegi kõrvaline viga ei saanud, vigastusest pääses ka politseinik ise. Õnnetus juhtus töövälisel ajal, mil mees liikles oma isikliku sõiduautoga.

Tartu politseijaoskonna patrulltalituse juht Alvar Pähkli sõnul käitus politseiametnik kahetsusväärselt. „Korrakaitsjate töö on tagada turvalisus ning olla eeskujuks igal ajahetkel. Alkoholi tarvitanuna rooli istumine on vastuvõetamatu,“ ütles ta. „See on valus löök nende väärtuste pihta, mida ise ühiskonnas juurutame. Töötame iga päev selle nimel, et Eesti teedel oleks vähem ohtlikke juhte. Tema käitumist ei õigusta miski,“ rääkis Pähkel.

Ta lisas, et politseinik tunnistas oma süütegu ning kahetses juhtunut tõdemusega, et ei käitunud mundrikandjale pandud ootustest ja väärtustest lähtuvalt. „Ta esitas omal soovil lahkumisavalduse, mille Lõuna prefektuur ka rahuldas,“ vahendas patrulltalituse juht.

VOOREMAA