Pärimuspidu tuleb seekord Palamusel

Eesti Folkloorinõukogu korraldab järjekordse Eestimaa vähemusrahvuste ja kohaliku maakonna ühise pärimuspeo “Kultuuriruumi rikkus”. Pidu peetakse tänavu 26. septembril Palamuse rahvamajas, teatasid korraldajad.

Sarnast koosviibimist peetakse Eesti Folkloorinõukogu eestvedamisel alates 2008. aastast. Selle peoga tähistame rahvuste päeva, aga see on ka BALTICA 2016 eelpidu.Omakultuuri tundmine on võtmeks teiste rahvuste mõistmisel ning heaks eelduseks suhtlemisel paljukultuurilises riigis. Eestis elab hetkel üle 190 erineva rahvuse. 

Peol tutvustavad vastastikku oma pärimust ersad, marid, moldovarumeenlased ja Jõgevamaa pärimuskultuuri tundjad ja huvilised. Ühiselt lauldakse kohalolevate rahvuste laule ja tantsitakse pärimustantse, pakutakse oma rahvustoite ja panna välja käsitöönäitus.

Sündmust toetab Kultuuriministeerium. Korraldajad ootavad pärimuspeole oma paikkonna/ kogukonna pärimust tundvaid ja esitavaid seltse, tantsu- ja folkloorirühmi, ansambleid, üksikisikuid Jõgevamaalt. Täpsemat infot saab Ene Lukka-Jegikjanilt Eesti Folkloorinõukogust või Ivar Vinkmannilt Palamuse rahvamajast.

Vooremaa