Parimad noored maastikuehitajad tulevad Luua Metsanduskoolist

Reedel 20. mail autasustati Tallinna Lillefestivali avamisel ka kolm päeva Tornide väljakul võistu väikeaedu rajanud maastikuehituse parimaid õppureid. Esikoha pälvisid Luua Metsanduskooli maastikuehituse teise kursuse õpilased Mihkel Kajanus ja Riho Kööp, teatas sihtasutuse Innove kommunikatsioonispetsialist.

Parimad maastikuehitajad Mihkel ja Riho on lapsepõlvesõbrad ning jõudsid maastikuehituse eriala õppimise otsuseni kutsevaliku üle üheskoos arutledes. “Minu arhitektist sugulane soovitas kaaluda maastikuehitaja kutset, sest järjest enam ehitatakse maju põllu peale, kuid keegi ei haljasta sealseid aedu,” ütles Mihkel.

Mihkel esindas mullu Eestit ka WorldSkills’il Brasiilias ning välis- ja kodumaise võistluse vahe oli tema sõnul tuntav. “Pingeid oli WorldSkills’il kindlasti rohkem – platsi suurus ja ülesande raskusaste olid hoopis teised,” märkis Mihkel. Rihole oli see esimene võistluskogemus. “Eks mul oli päris palju raskusi võistlusel, kuid olen kogemusega rahul ja õppisin palju.”

Teisele kohale tulid Meriliis Kull ja Evelin Mets ning kolmandale kohale Argo Ainjärv ja Kris Käos, mõlemad võistkonnad on Räpina Aianduskoolist.

Võistluse peakohtuniku ja Ojassaar OÜ tegevjuhi Rait Karuse sõnul oli võistlejate tugevaim külg koostöö ja ülesannete jaotatus. “Arendamist vajaks jooniste lugemis- ning erinevate materjalide töötlemisoskus. See vilumus kujuneb aja ja kogemusega. Kindlasti soovitaks õppureil rokem rõhku panna töö kvaliteedile ning tegevuste etteplaneerimisele,” ütles Karus.

Karuse sõnul on koostöö kutseõppeasutuste ja ettevõtjate vahel viimastel aastatel oluliselt paranenud. “Nii Räpina Aianduskool kui ka Luua Metsanduskool on palju vaeva näinud, et luua koostöövõrgustikke. Nad korraldavad ühiseid infopäevi ning otsivad võimalusi praktika läbiviimiseks ettevõtetes,” rõõmustas ta.

Võistlejatel tuli projekti alusel rajada väike aed, valmistades ette ja kasutades aia rajamisel mitmesuguseid materjale, nagu kivid, puit, taimed, muld jne. Valminud väikeaiad jäävad Tornide väljakule terveks suveks.

Võistlusel osalesid kaks võistkonda Luua Metsanduskoolist, kaks võistkonda Räpina Aianduskoolist ning esimest korda oli võistlusel ka rahvusvaheline mõõde – arvestuse väliselt võttis osa võistkond Soomest.
Vooremaa