Parim Praktikant 2016 tiitli pälvisid Egle Kadastik ja Kaidi Parv

Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkursi Praktik Cum Laude võitis kõrghariduse kategoorias Lustiverest pärit Egle Kadastik ja kutsehariduse kategoorias Kaidi Parv, teatas Eesti Tööandjate Keskliidu kommunikatsioonispetsialist.

Egle Kadastik tudeerib Tallinna Tehnikakõrgkoolis III kursusel rõivaste disaini ja tehnoloogiat ning oli inseneri- ja konstruktoripraktikal Nurme Production OÜ-s. Egle puhul hinnati tema produktiivsust, põhjalikkust ja pealehakkamist, kuna ilma suunamata kujunes Eglest praktikaettevõttes hilisemate praktikantide juhendaja. Ettevõte ootab teda pärast õpinguid oma kollektiiviga ka alaliselt liituma.

Nurme Production OÜ inseneripraktikant Egle Kadastik soovitab aga enda jaoks mõtestada ka tüütuna tunduvad praktikaülesanded. “Mina püüdsin praktikal kõike tehes endast maksimumi anda ja seda ka selliste ülesannete puhul, mis polnud kõige meelepärasemad. Kõige ebameeldivamad tegevused on need, milles me pole kõige tugevamad. Nendega tegeledes saab ka nõrgemaid külgi arendada,” arutles Egle.

Egle tegi inseneri- ja konstruktoripraktika Nurme Production OÜ-s. “Õppisin praktika vältel palju uusi erialaseid teadmisi ja oskusi. Suurem osa praktikast kulus lõigete konstrueerimisele, prototüüpide õmblemisele ja seejärel lõigete parendamisele. Kõige enam meeldis mulle see, et sain paljud erinevad etapid ise läbi teha. Usun, et koolis käies on kohustuslik praktika õppekava üheks kõige olulisemaks osaks,” rääkis Egle.

Praktikajuhendaja sõnul oli Egle areng silmnähtav. “Ta õppis väga kiiresti, oli väga põhjalik ning pühendunud. Töö kiirus ja ka kvaliteet oli tal superhea, loomulikult ületas ootusi ja andis ettevõttele juurde. Ilma suunamata kujunes Eglest hilisemate praktikantide juhendada – ta võttis nad oma hoole alla, õpetas, näitas, suunas. Midagi sellist pole me varem kogenud. Oleme Eglega kokku leppinud, et järgmisel aastal tuleb ta meie vabrikusse lõpupraktikale ja samuti oleme valmis talle pärast kooli lõpetamist tööd pakkuma,” rääkis Nurme Production OÜ praktikajuhendaja.

Võrumaa Kutsehariduskeskuses II kursusel müügikorraldust õppiv Kaidi Parv oli müügitöö praktikal Rimi Eesti Foods AS-is, kuhu jäi pärast praktika lõppu ka suveks tööle. Praktikajuhendaja sõnul ületas Kaidi ootusi oma suurepärase õpivalmiduse ja väsimatu huviga ning tuletas meelde, kui äge on müüja töö.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul oli tänavune konkurss väga tasavägine. “Finaali jõudis seitse tubli noort, kes on suurepäraste praktikatulemustega kõigile eeskujuks ning ületasid positiivselt tööandjate ootusi. Kuigi ulatame võidukarika neist vaid kahele, väärivad tunnustust ja tänusõnu kõik nominendid, niisamuti ka nende vanemad, praktikajuhendajad ja õpetajad,” tunnustas Tamsar.

“Tänavune konkurss on pakkunud palju positiivseid emotsioone ning kindlasti soovime sellest kujundada iga-aastase traditsiooni,” lisas ta.

Parimatele praktikantidele andis tänukirjad üle haridus- ja teadusminister Maris Lauri, kelle sõnul aitab praktika olla noorel erialaselt võimekam ja tagab tööjõuturul konkurentsieelise. “Praktilise kogemuse puudumine on sageli põhjus, miks äsja kooli lõpetanud õpilasele valmistab soovitud töökoha saamine raskusi. Praktika aitab seda lünka täita, kuna diplomist üksi ei piisa,” kommenteeris Lauri.

“Hea praktikakogemus saab sündida vaid õppuri, kooli ja paraktikakohast ettevõtte koostöös ning oskuslik ja pühendunud juhendamine aitab innukal praktikandil eesmärke seada ja neid ka saavutada,” lisas haridus- ja teadusminister.

Parimaid praktikante premeerib 6 EAP ulatuses tasuta kursuse ja karjäärinõustamisega Estonian Business School, kes tähtsustab õppeasutuste ja ettevõtete vahelist süsteemset koostööd.

“Estonian Business Schoolil on praktikakokkulepped mitmete Eesti ettevõtetega ning innustame oma tudengeid teoreetilist teadmistepagasit praktiliste kogemustega täiendama. Aktiivne koostöö ettevõtjatega aitab meil pakkuda kvaliteetseid ja tulemuslikke õpiväljundeid ning tagada noortele maksimaalne ettevalmistus edukaks karjääriteeks,” sõnas Estonian Business Schooli rektor Arno Almann.

Praktik Cum Laude konkursi korraldas Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu, Eesti Rõiva-ja Tekstiililiidu, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ja Eesti Hotellide ja Restoranide Liiduga. Konkursi võitjad selgusid Facebooki hääletuse ja hindamiskomisjoni otsuse tulemusena. Projekti rahastas Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Vooremaa