Pange 26. novembril oma kodanikuhariduse teadmised proovile

Laupäeval 26. novembril on kodanikupäev, mille tähistamiseks on Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) loonud e-viktoriini. Õpilastele koostatud 50 küsimusega viktoriini saavad kodanikupäeval lahendada ka kõik teised huvilised, teatas MISA kommunikatsioonijuht.

“Kuigi kodanikupäeva viktoriin toimub juba 14. korda, ei ole erilisi eeliseid neil osavõtjatel, kes on viktoriini lahendanud juba mitmeid aastaid. Viktoriinide küsimused aastate lõikes ei kordu, mille eest kannab hoolt meie ühiskonnaõpetajatest ning ekspertidest koosnev meeskond,” selgitas MISA kodanikuhariduse valdkonnajuht Toivo Sikk. “Aastate jooksul on viktoriini edukalt lõpuni lahendanud 61 000 osavõtjat, viktoriini on lahendada proovinud, kuid pole lõpuni jõudnud, aga märksa suurem hulk inimesi,” lisas Sikk.

Kodanikupäeval 26. novembril on viktoriin lahendamiseks avatud kõigile huvilistele http://viktoriin.meis.ee/viktoriin-2016-kondanikele/. Küsimustele vastamiseks on aega 60 minutit. Õigete vastuste punktisumma saavad vastajad teada kohe pärast viktoriini lahendamise lõpetamist. Küsimuste õigeid vastuseid avaldatakse kodanikupäeva viktoriini alamlehel 5. detsembril.

Õpilastele mõeldud viktoriin on lahendamiseks avatud 21. novembrist kuni 2. detsembrini 2016. 7.-12. klasside üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste õpilased saavad lahendada 50 küsimusega viktoriini, kus arvesse on võetud ka viimase aasta jooksul toimunud olulisemaid sündmusi. Viktoriin sisaldab ka pildi-, heli- ja videoküsimusi.

Ka 5.-6. klasside õpilastele on mõeldud 30 küsimusega viktoriin, mille on kokku pannud vanemate klasside õpilased. Nooremad lahendajad saavad valida eesti- ja venekeelse viktoriini vahel.

Viktoriinide lingid on leitavad MISA kodulehelt<http://www.meis.ee/kodanikupaeva-viktoriin>.

Edukamatele viktoriini lahendajatele on eksklusiivsed kingitused. Parimatele kodanikupäeva e-viktoriinist ja esseekonkursist osavõtjatele toimub 20. detsembril pidulik vastuvõtt riigikogus. Viktoriini läbiviimist korraldab MISA koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga.

Vooremaa