Palamusel tuleb 15. maaraamatukoguhoidjate päev

Reedel, 30. oktoobril toimub Palamuse rahvamajas (Köstri allee 1) viieteistkümnendat korda maaraamatukoguhoidjate päev. Kohal on rohkem kui sada raamatukoguhoidjat üle Eesti, teatasid Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu maaraamatukogude sektsiooni juhataja ja Jõgeva maakonna keskraamatukogu direktor.

Päev algab Jõgevamaad ning maakonna kirjandus- ja kultuurielu tutvustavate ettekannetega . Kulminatsiooniks on Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu auhinna aasta maaraamatukoguhoidja 2015 nominentide välja kuulutamine. Tänavu on auhinnale esitatud 12 kandidaati, kes saavad maaraamatukoguhoidja päeval võrdselt esile tõstetud. Auhinna saajat tunnustatakse aga järgmise aasta veebruaris toimuval Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu (ERÜ) aastakoosolekul.

Üritust korraldavad Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu maaraamatukogude sektsioon ja Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu ning toetab kultuuriministeerium.

Maaraamatukoguhoidja päevaga lõpetatakse üleriigilised raamatukogupäevad “Kohtume raamatukogus”, mis Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu eestvedamisel toimusid tänavu juba 25. korda.

Vooremaa