Päästjad on elektrist tekkinud tulekahjusid käinud kustutamas üheksal korral

Tänavu 20. novembrini kestab päästeameti kampaania, mis juhib tähelepanu elektrist alguse saavate tulekahjude ennetamisele ning suitsuanduri kontrollimise vajadusele, et elupäästev seade töökorras oleks, teatas päästeameti lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht

Selgi sügisel on elektrist alguse saavad põlengud sagenenud. Lõuna-Eesti päästjad on elektrist tekkinud tulekahjusid käinud oktoobrist tänaseni kustutamas üheksal korral. Põlengutes on hukkunud kass ja napilt eluga pääsenud 3 inimest. Tõsiselt viga saanud või hävinud on kolm elukohta

Kolmapäeva 9. novembri päeval andis suitsuandur Jõgevamaal Torma alevikus Lasteaia tn kortermaja korteris märku süttinud elektripistikust, mis oli kukkunud madratsile ning ka selle süütanud. Tänu andurile varakult avastatud põleng kaugemale ei levinud.

Sama päeva 9. novembri ennelõunal süttis elektrijuhtmestiku rikke tõttu Jõgevamaal Mustvees B. Agirre tn suvilana kasutatava maja katusealune. Tules hävis hoone teine korrus ja alumine korrus sai suuri vee- ja tahmakahjustusi.

Esmaspäeva 17. oktoobri hilisõhtul kärssasid Jõgeva linnas Tellise tänava korteri elektripistikus juhtmed. Päästjad eemaldasid rikkis pistikupesa ning elaniku ülesandeks jäi pistiku remondiks elektriku kutsumine.

Eelmise aasta sügisel, oktoobrist – detsembrini, oli Lõuna-Eesti kuues maakonnas siseruumide tulekahjudest neljandiku põhjuseks elekter. Kui kokku juhtus 82 arvestatava varalise kahjuga tulekahju, siis 23 nendest põhjustas elekter. 10 põhjuseks oli rike vanades või oskamatult parandatud elektrijuhtmetes või katkistes pistikupesades. Kuus tulekahju said alguse elektriseadmest ning seitsmel juhul põhjustas õnnetuse hooletus elektriseadme kasutamisel. Rohkem elektriga seotud tuleohtude ärahoidmisest saab teada internetilehelt http://eelmine.kodutuleohutuks.ee/Hoia-ara/elektriseadmete-kasutamine.

Vooremaa