Päästekomandod tänavad laupäeval vabatahtlikke sireeniga

Ärge ehmatage, kui laupäeva keskpäeval umbes 30 sekundi vältel tugevat signaali kuulete – midagi hullu ei ole lahti, päästjad tänavad niiviisi vabatahtlikke, teatas päästeameti lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht. 5. detsember on vabatahtlike jaoks tähtis päev, mil ülemaailmselt tähistatakse rahvusvahelist vabatahtlike päeva. Päästeamet soovib omalt poolt meie inimesi meeles pidada ja tänada neid aktsiooniga “Sireenid vabatahtlikele”.

Aktsioonil lasevad kõik riiklikud komandod 5. detsembri keskpäeval kell 12.00 umbes 30 sekundi vältel päästeautode sireene. Ettevõtmise eesmärk on tunnustada vabatahtlikke päästjaid ja tuletada ühiskonnas meelde nende panust. Sireenide laskmisega on kutsutud ühinema ka kõik vabatahtlikud päästekomandod.

Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi sõnul on meie praegune päästejõud koos kutseliste ja vabatahtlikega taasiseseisvunud Eestis suurim. “Vabatahtlus on midagi sellist, mida ei saa inimesele peale sundida. Just seetõttu on meil uhke tunne, et meil on nii suur hulk inimesi, kes vabal ajal soovivad panustada sellesse, et tuleõnnetusi oleks vähem ja on reageerimisel oma jõududega abiks. Laupäevase aktsiooni mõte on sireeni valjuhäälse sõnumiga öelda ühiskonnale, et meie kõrval on tublid vabatahtlikud ning me soovime öelda aitäh, et olemas olete,” lisas Suurkivi.

Eestis on üle 1700 vabatahtliku, kes on omaalgatuslikult loonud kokku 112 vabatahtlikku komandot üle Eesti. Koos kutseliste ja vabatahtlike päästjatega on Eestis üle 3400 päästja ja ligi 200 komandot. Tule vabatahtlikuks päästjaks:www.priitahtlik.ee<http://www.priitahtlik.ee>.
5. detsembril toimuvad lisaks üle Eesti ka erinevates paikades ohutuspäevad, kus ka vabatahtlikud kaasatud on. Rahvusvahelist vabatahtlike päeva on tähistatud alates 1985. aastast, kui ÜRO Peaassamblee selle välja kuulutas.
Vooremaa