Päästeamet hoiatab: metsad on väga tuleohtlikud

Riigi ilmateenistuse teatel on Eesti metsad praegu väga tuleohtlikud ning olukorra paranemist lähiajal ei ennustata, teatas päästeameti põhivaldkondade kommunikatsiooninõunik. Päästjatel on tänavu tulnud tegeleda juba 90 metsapõlenguga. Lahtise tule kasutamine on looduses seetõttu lubamatu.

Päästeameti tuleohutusjärelvalve osakonna juhataja Marko Rüü sõnul saavad metsatulekahjud enamasti alguse just inimeste hooletusest: “Suur kahjutuli võib kuivas metsas puhkeda ka pisikesest sädemest, mis pärineb lõkkest, suitsukonist või isegi auto summutist. Seega tuleks looduses vältida igasuguse tule kasutamist ja veenduda oma tegevuse ohutuses. Praegu valitsevat tuleohtu ei leevenda ka lähiajal oodatavad hoovihmad.”

“Tänavu on päästjad pidanud tegelema juba 90 metsapõlenguga ning see arv suureneb iga päev. Kustutamisega hõivatud päästjate ja päästetehnika tõttu kannatab reageerimine teistele õnnetustele. Inimeste hooletus võib niisiis igas mõttes väga kulukaks osutuda,” manitseb Rüü.
Viimaste nädalate suuremad metsatulekahjud toimusid Valgamaal Hummuli vallas, kus põles 42 hektarit ning Lääne-Virumaal Sõmeru vallas, kus oli tules 11 hektarit. Väiksematest põlengutest saab Päästeamet praegu mitmeid teateid päevas.

Vaata Riigi Ilmateenistuse tuleohu kaarti: http://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/hoiatused/
Vooremaa