Päästeamet: enne sügist korsten ja ahi korda

On viimane aeg oma kütteseadmed üle vaadata ja hooldada, et peagi saabuvad jahedamad ilmad ja kütteperiood ebameeldiva üllatusena ei saabuks, teatas päästeameti lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht.

Eramajade korstnaid ja lõõre tohib ise puhastada, kuid kord viie aasta jooksul peab seda tegema väljaõppinud korstnapühkija. Ametimees puhastab ja vaatab kütteseadmed üle, teeb parandust vajavate vigade kohta ettekirjutused ning väljastab tehtud tööde kohta akti. “Puhastamata korstnas tekkivad tahmapõlengud lõhuvad kütteseadet ja pragudest pääseb tuli ümbrust süütama,” juhtis tähelepanu lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu.

“Puhastamata kütteseadmete tõttu sagenevad paraku kütteperioodi alguses ka päästjate väljasõidud tahmapõlengutele ja vigastest kütteseadmetest tingitud tulekahjudele. ” Tasub meeles hoida, et korstnat ja lõõre tuleb pühkida igal aastal minimaalselt korra, kuid tihedama kasutamise korral tuleb neid ka tihedamini puhastada. See on otseselt kasulik, sest puhastatud kütteseadmes kulub vähem kütet ning see annab rohkem sooja. Kütteseadet aitab veel säästa kvaliteetne ja kuiv küttematerjal. Kütteseadet lõhub aga ülekütmine. Seega tuleks ka väga külmade ilmadega kütmisega piiri pidada ning korraga järjest liiga palju ahju kütta ei tohi.

Vooremaa