Otepääl hävis tules spahotell

Päästeameti lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuhi teatel süttis teisipäeva õhtupoolikul Otepääl spahotelli Bernhard hoone. Tulekahju avastamise ajal ulatusid leegid hoonest välja.

Päästjad kaitsesid süttimise eest lähedal asuvaid elumaju ning hotellihoone katlamajas olevaid kütusemahuteid. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Spahotell on tulekahju tagajärjel suuremas osas hävinud.

26.jaanuaril kell 17.14 teatati, et Valgamaal Otepää linnas Kolga teel põleb hoone. Juba teatamise ajal ulatus kahjutuli hoonest välja. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et lahtiste leekidega põleb spahotelli Bernhard kahekorruselise hoone puitkarkassist osa. Tule leviku hoidsid päästjad ära lähedal asuvatele elumajadele ning hoone katlamajas olevatele kütusemahutitele. Hotellitöötaja kinnitusel oli maja tulekahju puhkemise ajal tühi ning esialgsetel andmetel inimesed tulekahjus viga ei ole saanud. Üks Otepää päästja sai päästetöödel põlengusuitsu sisse hingamisest mürgituse ning kiirabi viis mehe tervisekontrolliks haiglasse.

  1. Päästetöödel osalesid päästjad Otepää, Elva, Antsla, ja Tõrva päästekomandost ning kutselistele olid abiks Rõngu vabatahtlikud päästjad. Päästetöid juhtisid Võru ja Tartu vanemoperatiivkorrapidajad.

Tulekahju levik piirati kella 21.30 paiku. Järelkustutustööd kestavad. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Vooremaa