Õpilasleiutajate riiklikule konkursile oodatakse ideid

Konkursile võivad töid esitada kõik õpilased esimesest kuni kaheteistkümnenda klassini nii üldharidus- kui kutsekoolidest, teatas Eesti Teadusagentuuri kommunikatsioonijuht. Kutsekoolidest kandideerijatele kehtivad mõned lisatingimused. Tööde esitamise tähtaeg on käesoleva aasta 15. Oktoober.

Juba kaheksandat aastat toimuval konkursil leiutiste ideedele piiranguid ei seata, peaasi, et lahendus aitaks ümbritsevat paremaks muuta ning lahendaks mõne igapäevaelus ette tuleva probleemi. Kõige vanema vanuserühma idee peab olema ka reaalselt teostatav.

Kaheksa aasta jooksul on konkursile esitatud kokku peaaegu 5000 ideed ligi 300st koolist. Preemiafondi, 25 950 eurot tagab haridus- ja teadusministeerium. Lisaks üks esemeline auhind ja eriauhinnad: üks õpilane saab võimaluse sõita Ameerikasse maailma suurimale õpilaste teadusmessile Intel ISEF.

Lisaauhinnad panevad välja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Eesti Patendiamet, Ülemaailmne Intellektuaalse Omandi Organisatsioon, Eesti Ameerika Suursaatkond, Kuninglik Taani Saatkond, AHHAA teaduskeskus ja Energia Avastuskeskus.
Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur, konkursi tulemused avalikustatakse ja auhinnad antakse üle 10. detsembril Tallinna Tehnikaülikooli Mektorys.

Vaata lähemalt konkursi ja osalemistingimuste kohta kodulehelt www.etag.ee/teadpop<http://www.etag.ee/teadpop>
Vooremaa