Olümpiafestivalil teenis Hanna-Brita Kaasik suusasprindis 7. koha

Türgis Erzurumis toimuva talvise Euroopa noorte olümpiafestivali neljas päev pakkus hulgaliselt põnevust. Hanna-Brita Kaasik murdis suusasprindis poolfinaali ja tuli seitsmendaks, teatas EOK.

Murdmaasuusatamise tüdrukute sprindikvalifikatsioonis tuli Hanna-Brita Kaasik 46 sportlase seast finishisse neljandana. Edasipääsu veerandfinaalidesse 24 parema hulka lunastasid ka Stine-Lise Truu kvalifikatsiooni 20. kohalt ja Teiloora Ojaste 24. kohalt, kuid mõlemad jäid oma veerandfinaalis viiendaks ning edasi ei pääsenud. Kokkuvõttes sai Truu sprindis 22. koha ja Ojaste 24. koha. Kaasik võttis oma veerandfinaalis teise koha, aga poolfinaalist seekord edasi ei pääsenud. Tasuks seitsmes koht.

Hanna-Brita Kaasik hindas oma võistlust väga heaks. “Eelsõiduga olen väga rahul, sest alguses olin kolmas ja lõpuks neljas. Ma ei uskunud üldse, et nii hästi võib minna. Veerandfinaali sõitsin ka hästi – teisena finišijoon ületada on väga hea. Poolfinaali algus läks paremini, aga lõpp vajus ära. Arvestades seda, mis seis mul praegu on kurguga, võib rahule jääda,” ütles Kaasik.

Sel nädalal Türgis peetaval talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil Eesti koondis esindatud 19 sportlasega viiel alal – laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine, suusahüpped ja iluuisutamine. Olümpiafestivalil võistlevad 14-18-aastased sportlased.

Vooremaa