Olerex sõlmis lepingud Läti ja Leedu tanklakettidega

Olerex sõlmis neljapoolse strateegilise koostöökokkuleppe Balti riikide suurimate kohalikul kapitalil põhinevate tanklakettidega. Koostöökokkuleppe allkirjastasid Olerex Eestist, VIRŠI-A Lätist ning EMSI ja Ventus Leedust, teatas ettevõte.

Kokkuleppe kohaselt integreeritakse tanklakettide kliendi- ja kütusekaardid Baltikumi tasandil ühtsesse süsteemi, mis võimaldab kõigil viidatud tanklakettide klientidel tankida soodustingimustel kütust ning teha sisseoste tanklapoodides kokku enam kui 140 tanklas üle Baltikumi. Lukoil Eesti tanklaketi ostuga kasvab aga koostööd puudutavate tanklate arv koguni 170-ni.

Olerexi juhatuse liikme Alan Vaht’i sõnul on see suurepärane uudis nii era- kui ka äriklientidele. Nii nagu Euroopa Liidu aluslepingute kohaselt on eesmärgiks kaupade, teenuste ja tööjõuvaba liikumine, nii pakume meie oma klientidele võimalust tankida soodsatel tingimustel ilma takistusteta kogu Baltikumis. Kokkuleppe järgi hakkavad äriklientidele väljastatud deebet- ja krediitkaardid kehtima kõikjal Baltikumis, misläbi saadakse soodustustest osa lisaks kohalikul turul ka kõikides teistes Balti riikides.

Äriklientidele, sh peamiselt rahvusvahelist transporditeenust osutavatele ettevõtetele sobib see eelkõige tänu soodsamatele kütuste hindadele Lätis ja Leedus. Väga oluliseks boonuseks on tõik, et Lätis ja Leedus soetatud kütuse käibemaksu tagasitaotlemise võtab Olerex täielikult enda peale. Arvestades aga Valitsuse plaane tõsta jõuliselt mootorikütuste aktsiise Eestis, suureneb äriklientide kasu ja rahaline kokkuhoid veelgi. Heaks näiteks on 20 pikamaa-autoga ettevõte aastase kütuse tarbimisega 700 000 liitrit, kes järgmise kolme aastaga säästab rahaliselt enam kui 200 000 eurot.

Koostöökokkulepe on oluline samm kõikide leppe allkirjastanud Baltikumi juhtivate kohalike tanklakettide edasisele kasvule ja arengule, mis tugevdab nende positsiooni nii kohalikul kui ka Baltikumi jaekütuseturul. Ühtlasi on see ka kinnitus meie kõikidele tänastele ja tulevastele klientidele, et soovime pakkuda parimaid lahendusi ning hoolitseda klientide tänaste ja tulevaste vajaduste eest.
Olerex on 1994. aastal asutatud Eesti kütusefirma, kelle müügivõrku kuulub tänaseks juba 50 täisteenindusjaama ja kiirtanklat üle Eesti. Olerex kuulub Eesti suurimate kütuse jaemüüjate hulka ning müüb 100 protsenti puhast lisandivaba kütust.

Vooremaa