Oktoobri lõpuni saab taotleda treenerite tööjõukulude toetust 2016. aastaks

Tänasest, 1. oktoobrist kuni 31. oktoobrini saavad spordiklubid, spordikoolid ja spordi­alaliidud taotleda treenerite tööjõukulude toetust 2016. aastaks spetsiaalselt selleks loodud veebikeskkonna kaudu, teatas kultuuriministeeriumi kommunikatsiooninõunik. Toetusotsused selguvad ja väljamaksed tehakse hiljemalt 20. jaanuariks 2016.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnutsi on oluline, et valitsuskoalitsioonis kokku lepitud 2016. aasta riigieelarve võimaldab tõsta kõrgema kutsekategooria treenerite tööjõukulude fondi 10% võrra. “Riigipoolse toetuse peamine eesmärk on parandada laste ja noorte sportimisvõimalusi kõikjal üle Eesti ning väärtustada treeneri ametit ning tänuväärset tööd. Toetus avaldab reaalset mõju treenerite tööhõivele ja aitab tagada treeneritele sotsiaalseid garantiisid, ning kindlustada ka kõrgema kvalifikatsiooniga treenerite järelkasvu tulevikus,” ütles Saar.

2015. aastast eraldatavate toetuste abil on makstud töötasu 1028 treenerile, kes juhendavad laste ja noorte sportimist 322 organisatsioonis. Spordikoolituse ja –Teabe Sihtasutus on taganud toetuste ladusa taotlemise, eraldamise, kontrollimise ja ka tagasinõudmise, märkimis­väärselt on paranenud täitedistsipliin spordiklubides.
Maksu- ja Tolliameti andmetel on poolaastas makstud toetus­summadest nõuetekohaselt töötasudeks ja maksudeks deklareerimata vaid 0,58 protsenti.

Vastavalt statistikale on toetusmeede oluliselt mõjutanud treenerite tööhõivet. Maksu- ja Tolliameti andmetel põhineva analüüsi põhjal on võrreldes eelmise aastaga sotsiaalmaksuga maksustatud tasu saavate treenerite arv kasvanud 33 protsenti ehk 1508 inimeselt 2001 inimeseni ja keskmist brutotöötasuna kuus üle 800 euro teenivate treenerite arv on tõusnud 61% ehk 245 inimeselt 395 inimeseni.

Taotluste menetlemiseks on Spordikoolituse ja -Teabe SA loonud elektroonilise keskkonna aadressi.
Tööjõukulude toetuse taotlusi saab esitada 1. oktoobrist kuni 31 oktoobrini <https://www.spordiregister.ee/treeneritetoetused/>.
Vooremaa