Nord Garlic ja Pajumäe talu tutvustavad täna Soomes Eesti toitu

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb täna koos 23 Eesti toidusektori ettevõtte esindajaga Soomes toimuval Eesti toitu ja toidusektorit tutvustaval seminaril Makuja Virosta, teatas maaeluministeeriumi avalike suhete osakond. Teiste hulgas tutvustavad oma toitu ka Nord Garlic ja Pajumäe talu Jõgevamaalt.

Tarmo Tamme sõnul on Soomel väga oluline osa Eesti toidu ekspordis. “Soome on meie kõige olulisem kaubanduspartner. Väärtustame seda koostööd ning hindame kõrgelt seda, et Eesti ettevõtetel on olnud õnne leida Soomes head koostööpartnerid ja Soome tarbija on Eesti toodete vastu huvi tundnud. Loodame, et see huvi kasvab veelgi ning Eesti ettevõtetel on võimalus Soome tarbijate toidulauda põnevate ja kvaliteetsete Eesti toodetega rikastada,” sõnas minister.

“Eestil on oma külalistele pakkuda maitsvat toitu ning meie restoranikultuur ja toiduainetööstus on kiirelt arenevad ning pidevalt uusi maitseid ja tooteid välja töötamas, et oma külalisi üllatada,” lisas ta.

Seminaril teeb ülevaate Eesti toidutööstusest ka maaeluministeeriumi Eesti toidu programmi projektijuht Kadi Raudsepp. Üritus toimub koostöös maaeluministeeriumi, EASi, Tallinna Ettevõtlusameti ja Eesti suursaatkonnaga Helsingis. Tegemist on Eesti toitu ja toidusektorit tutvustava seminari ning Eesti toidutoodete esitlusega, kus oma tooteid tutvustab 23 Eesti toidusektori ettevõtet.

Vooremaa