Noorte muusikalaagri Üle Maa Heli registreerimine kestab 8. juulini

Juba 18.–22. juulini toimub Noa-Rootsis Pürksis noorte muusikahuviliste inspiratsioonilaager Üle Maa Heli. Laagrisse on oodatud loomingulise tegevuse kogemusega noored alates 12ndast eluaastast ja registreerimine on avatud kuni 8. juulini, teatas Üle Maa Heli Jõgevamaa koordinaator.

Üle Maa Heli inspiratsioonilaager on festivali Üle Heli projekt, mille eesmärgiks on suurlinnadest eemal elavatele noortele tutvustada mittetraditsioonilisi ja kaasaegseid lähenemisi muusikas. Projektis on oodatud osalema eri kunstivaldkondadega (kirjandus, fotograafia, video, jne) tegelevad noored, kes sooviksid oma loomingut siduda muusika ja helikunstiga. Üle Maa Heli inspiratsioonilaager on hea võimalus uute ideede leidmiseks ja omaloomingu arendamiseks.

Laagri kestel toimuvad loengud ja vestlusringid, audiovisuaalsete teoste ühisloomised, improsessioonid, kohtumised inspireerivate külalistega ning tutvumine Noarootsi looduse ja vaatamisväärsustega. Tegevusterohke ja tiheda kavaga laagri jooksul on peamisteks juhendajateks Kaire Papp, Aivar Tõnso, Karl-Gustav Kello ja Mihkel Tomberg. Tuge pakuvad projektiga seotud piirkondade koordinaatorid Janno Zõbin, Kaido Kirikmäe ja Maxim Shilo. Laagrit külastavad erinevatel päevadel ka mitmed  põnevad loovisikud nagu Silver Sepp, trio Eeter (Marja-Liisa Plats, Anna Hints, Ann Reimann) ning helirežissöör ja elektronmuusika looja Ekke Västrik. Kõik nad saabuvad kohale selleks, et tutvustada oma vaatenurki loomingule.

Laager on pilootprojekt, millega on seotud kolm piirkonda: Jõgevamaa, Järvamaa ja Noa-Rootsi. Projekti lõppfaasis korraldatakse kontserdid projekti sihtpiirkondades, sealhulgas Jõgeval ja ühiskontsert Tallinnas. Eesmärgiks on laagri lõpuks kujundada koosseisud, kes sobivuse korral loomingulist koostööd teeksid. Nii laagris sündinud projektkollektiividel  kui iseseisvalt loominguga tegelevatel noortel on hiljem võimalik heade tulemuste korral projektiga seotud piirkondades ja Tallinnas esineda Üle Heli festivali poolt korraldatud erisündmustel. Laagrisse kandideerimisel palume saata registreerimiskiri Jõgevamaa piirkonna koordinaatorile Janno Zõbinile aadressil jannoster@gmail.com, küsimuste korral võib ka helistada telefonil 566 11 346.  Laagrist osavõtutasu on 30 eurot, mille sees on nii ööbimine kui kohapealne toitlustus.

Vooremaa