Noorsootöö toetaja nominentideks on Jõgevamaa Rajaleidja töötajad

  1. 31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps välja valdkonna kõige vägevamad tegijad, kes võistlevad 12 kategoorias. Noorsootöö aasta toetaja nominentide seas on ka Jõgevamaa Rajaleidja keskuse karjääriinfo spetsialist Anneli Peterson koos keskuse karjäärinõustaja Hele Kulliga.

    Rajaleidja keskuse Anneli Peterson ja Hele Kull nägid oma töö käigus, et noorsootöötajad teevad omavalitsuste kaupa tihedat tööd, kuid maakonnasisene noorsootööalane koostöö on vähene. Sellest tulenevalt otsustasid nad võrgustiku tööle elu sisse puhuda ning kutsuda kokku noorsootöötajad ja teised spetsialistid üle Jõgevamaa ning panna nad ühise laua taha tutvuma, arutama ja koostööd tegema. See lõi väärtust kõikidele noortega tegelevatele inimestele üle kogu Jõgevamaa.

    Rajaleidja keskuse spetsialistide kõrval on nominendiks veel AS Loksa Kultuuri juhatuse liige Maria Kudrjakova, kes on aktiivselt tegutsenud noortevaldkonna toetajana juba aastaid. Eriti tähelepanuväärseks võib pidada Maria tööd projektidega, mida ta teeb eelkõige MTÜ Loksa Arenduskeskuse juures.

    Projekte on kirjutanud Maria nii Kohaliku Omavalitsuse Programmile, Hasartmängumaksu Nõukogule kui läbi LEADER taotluste PRIA-le. Tema töö tulemusena on Loksale loodud uus skatepark, viidud läbi Loksa noorte meedialaager ning lisaks juhib ta ka Loksa, Kuusalu ning Haljala koostöögrupi tegevusi.

    Tunnustuse võitja selgub 31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel. 

VOOREMAA