Noored Kotkad võtavad Viljandimaal mõõtu

Ööl vastu laupäeva antakse start XXI Mini-Erna võistluseks, kui rajale lähevad Noorte Kotkaste malevate esindusvõistkonnad ning samuti Rootsi, Läti ja Leedu partnerorganisatsioonide võistkonnad, teatas Kaitseliidu peastaabi avalike suhete osakond. Lisaks noormeestele osaleb võistlusel ka üks Kodutütarde võistkond Valgamaa ringkonnast.

Noorte Kotkaste Mini-Erna võistluse eesmärk on kontrollida osalejate valmisolekut tegutseda meeskonnana pingeolukorras ja testida võistlejate füüsilist vastupidavust, samuti noorkotkaste põhioskusi. Võistluse edukaks läbimiseks on vajalik hea orienteerumisoskus ning rahulik ja läbimõeldud tegutsemine meeskonnana kontrollpunktides.

Võistluse läbiviimise eest vastutav on Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm, peakohtunik on KL Sakala maleva kaitseliitlane Ditmar Martinson. Võistluse avamine on 7.juulil kell 21 Kärstna mõisa juures, võistlustrass kulgeb Kärstna-Lilli-Taagepera-Ala territooriumil. Võistluse finiš on Ala kiriku juures.

Mini-Erna korraldaja on Noorte Kotkaste peastaap ning läbiviijad on Noorte Kotkaste Sakala malev, Kodutütarde Sakala ringkond, Kaitseliidu Sakala malev ja Naiskodukaitse Sakala ringkond. Viimase dekaadiga on Noorte Kotkaste Mini-Erna läbinud 664 võistlejat ning kokku on läbitud kõigi võistlejate peale ligikaudu 46 500 kilomeetrit. Mini-Erna toimub alates 2008 aastast alati erinevas maakonnas ning läbiviija on kohalik Noorte Kotkaste malev, kaasates koostööpartnereid.

Vooremaa