Naiste tantsupeo korraldajad tutvustavad peo finaali ja kuulutavad välja patrooni

Laupäeval, 12. märtsil toimub Jõgeva kultuurikeskuses II Eesti naiste tantsupeo esitluskontsert ja kuulutatakse välja peo patroon, teatas tantsupeo teabejuht.

Kell 15 algaval kontserdil saab näha läbilõiget 12. juunil toimuva tantsupeo kavast, mille toovad publikuni kümmekond tantsurühma. Kontserdi lõpetab Maido Saare poolt spetsiaalselt suviseks suurpeoks loodud tants “Leidmine”, mida kannab ette enam kui sada tantsijat.

Lisaks kontserdile kuulutatakse välja patroon, kes aitab kanda tantsupeo ideed ja on omamoodi selle hea tahte saadikuks. Näiteks 2011. aastal toimunud I Eesti Naiste Tantsupeo NaiseLugu patrooniks oli tollane presidendi abikaasa Evelin Ilves.

II Eesti Naiste Tantsupidu MeheLugu tõotab kujuneda 2016. aasta Eesti suurimaks rahvakultuuripeoks. Etenduse lavastab mitmete üldtantsupidude lavastaja ja liigijuht Ülo Luht ning selles lööb kaasa üle 5000 tantsija. Lugu aitavad jutustada Ivo Linna ja Tiit Sukk. Peo muusikajuht on Toomas Lunge ja tekstide autor Heiki Vilep.

II Eesti naiste tantsupidu  toimub Jõgeva linna staadionil. Kavas on peaproov ja kaks kontsertetendust. Pileteid etendustele müüb Piletilevi.

MTÜ Folklooriselts Jõgevahe Pere eestvedamisel toimuvat pidu aitavad korraldada Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Rahvakultuuri Keskus, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, Jõgevamaa omavalitsused, Põltsamaa Felix, A Le Coq ja Postimees.
Vooremaa