Naiste tantsupeo aasta algab loitsuga Kassinurme mägedes

Nädal pärast III Eesti Meeste Tantsupidu toimub Jõgevamaal Kassinurme mägedes II Eesti Naiste Tantsupeo loits, mis juhatab sisse naiste tantsupeo aasta, teatas II Eesti Naiste Tantsupeo teabejuht.
12. juunil, täpselt aasta enne pidu toimuv loits kujutab ennast mütologiseeritud ajarännakut, mis tutvustab peo korraldustoimkonda ning heidab valgust peo ideestikule. Rännakul tehakse peatused hiies, linnuse kivi juures, tantsukase all ning linnuse eesõues ja orus.
Ajarännakut aitavad lavastada umbes 300 tantsijat. Kaasa löövad ka Eesti Rahvakultuuri Keskuse direktor Aivi Lintnermann, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi tegevdirektor Epp Joab, II Eesti Naiste Tantsupeo pealavastaja Ülo Luht, Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev ja Jõgeva linnapea Aare Olgo.
Loits algab 12. juunil kell 20.50. Oodatud on kõik huvilised!
II Eesti Naiste Tantsupidu pealkirjaga “MeheLugu” peetakse Jõgeval 2016. aasta 12. juunil. Tegemist on Jõgevamaa suurima kultuurisündmusega, mis toob maakonna keskusesse ligi 4000 tantsijat ja 8000 pealtvaatajat. Pidu korraldab folklooriselts Jõgevahe Pere ja selle eesmärk on väärtustada Eesti naistetantsu traditsioone.
Vooremaa