Nädalavahetusel on rahvusvahelised linnuvaatluspäevad

Juba eeloleval nädalavahetusel, 3.–4. oktoobril toimuvad traditsioonilised rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch 2015. Sellega pööratakse tähelepanu lindude sügisrändele ja meid ümbritsevale linnurikkusele, teatas Eesti Ornitoloogiaühing.

Osalemiseks tuleb neil päevil vaid lindude tegutsemist jälgida. Seda võib teha nii koduaias kui ka pikemal linnuretkel. Mitmel pool Eestis saab osaleda ka juhendajaga linnuvaatlusel, õppida rändavaid röövlinde pildistama ning tutvuda lindude rõngastamisega. Vaatluspäevadel osalejatel palume nähtud liigid ja lindude ligikaudse arvu kirja panna ning võimalusel edastada andmed kiirkokkuvõtete tegemiseks juba 4. oktoobril hiljemalt kell 15, kasutades EOÜ kodulehel www.eoy.ee olevat ankeeti. Kes selleks ajaks ei jõua, neilt ootame andmeid 8. oktoobriks, siis võib neid saata ka postiga aadressil Veski 4, 51005 Tartu.

Vaatluspäevade kiirtulemused avaldatakse pressiteatena 4. Oktoobril hiljemalt kell 19, lõplikud tulemused oktoobri kolmandal nädalal.

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad toimuvad sel aastal 22. korda. Seda korraldab ülemaailmne linnukaitseühendus BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing.
Lähem teave vaatluspäevade kohta: www.eoy.ee
Vooremaa