Nädalavahetusel on rahvusvahelised linnuvaatluspäevad

Laupäev ja pühapäev ehk1.–2. oktoober on traditsioonilised rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch 2016, kus igal aastal osaleb ka Eesti, teatas Eesti Ornitoloogiaühing.

Sellega pööratakse tähelepanu lindude sügisrändele ja meid ümbritsevale linnurikkusele. Et meil on just praegu käimas väga aktiivne lindude ränne, on oodata huvitavaid linnuelamusi. Osalemiseks tuleb neil päevil vaid enda ümber lahtiste silmadega ringi vaadata. Näiteks jälgida, kes koduaias tegutsevad, minna lühemale või pikemale linnuretkele või osaleda juhendajaga linnuvaatlusel Tartu-, Harju- ja Pärnumaal. Palume nähtud liigid ja lindude ligikaudse arvu kirja panna ning võimalusel edastada meile andmed kiirkokkuvõtete tegemiseks juba 2. oktoobril hiljemalt kell 15 Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehel www.eoy.ee oleva ankeedi abil.

Lõpliku kokkuvõtte tegemiseks ootame vaatlustulemusi 5. oktoobriks, siis võib neid saata ka postiga aadressil Veski 4, 51005 Tartu.

Vaatluspäevade kiirtulemused avaldame pressiteatena 2. oktoobril hiljemalt kell 20, lõplikud tulemused oktoobri teise nädalala algul.

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad toimuvad sel aastal 23. korda. Seda korraldab ülemaailmne linnukaitseühendus BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing. Lähem teave vaatluspäevade ja juhendajaga linnuvaatluste kohta: www.eoy.ee
Vooremaa