Nädalavahetusel läheb ilm heitlikuks

Sünoptikud prognoosivad nädalavahetuseks lumesadu. Politsei palub lörtsiks ja lumesajuks valmis olla ning tuletab meelde, et talverehvid on autodel alates detsembrist kohustuslikud.

„Kui ilmaprognoos paika peab, siis on nädalavahetusel oodata lumesadu. Palun sõidukijuhtidel sellega arvestada ja vahetada esimesel võimalusel suverehvid talviste vastu,“ ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo. „Kui rehvid jäävad enne lume tulekut vahetamata, siis tuleks võimalusel sõit ära jätta või edasi lükata ning minna esimesel võimalusel rehvitöökotta.“

Loigo sõnul lähevad politseinikud suurema lumesaju korral suurematele teedele liiklust rahustama. „Samas on autojuhi kohustus valida teeoludele vastav sõidukiirus ja -võtted ning päeva lõpus vastutab just tema oma käitumise eest. Talvel tuleb arvestada libeduse ja kehva nähtavusega. Pikivahe ja õige kiirus muudavad sõidu turvaliseks ning ei tohiks ju kellegi jaoks tulla üllatusena, et lumi ja lörts muudavad iga manöövri ohtlikumaks,“ rääkis Loigo.

VOOREMAA