Nädalavahetusega avastati Lõuna-Eestis poolsada joobes juhti

Möödunud nädalavahetus paistis silma Lõuna-Eesti teedelt avastatud suure hulga joobes juhtide poolest. Ligi 7000st kontrollitud juhist 50 olid alkoholi pruukinud, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Lõuna prefektuuri liiklusjärelevalvetalituse juht Alvar Pähkel kirjeldas, et pole vahet, kas tegu on külavahetee või liiklustiheda linnatänavaga, sest joobes juht liigub võrdselt nii siin kui seal. “Kõige suurema hulga joobes juhte tabasime pühapäeva vältel, kui inimesed eeldasid, et on pitsivõtmisest pea juba selgeks puhanud ning võivad sõitma minna. Aga ei olnud, promill oli ikka veel sees,” rääkis ta.

Pähkel rõhutas, et alkohol püsib organismis tihti kauem, kui inimene ise seda arvab. “Välistamaks, et joobnuna rooli asute ja end või teisi ohtu panete, on tark tegu soetada endale isiklik alkomeeter. Nii saab igal juhul enne gaasipedaali vajutamist oma kainuses kindel olla,” kirjeldas ta.

Kokku pani politsei möödunud nädalavahetusel Lõuna-Eestis alkomeetrisse puhuma 6948 autojuhti, kellest 50 olid alkoholi tarvitanud ning kõrvaldati juhtimiselt.

Kahel juhul nendest avastati purjus juht tänu tähelepanelikule liiklejale, kes andis hädaabinumbril ohtlikust juhist märku. “Igapäevaste liiklejate kaasabi liikluse ohutumaks muutmisel on igati tänuväärne ning loodame, et see initsiatiiv kasvab veelgi,” avaldas Pähkel lootust.

Jooksval aastal on joobes juhi süül juhtunud üheksa inimvigastustega liiklusõnnetust. Samal ajal ehk pisut enam kui kuu ajaga on politsei Eestis kokku juhtimiselt kõrvaldanud 611 alkoholi tarvitanud autojuhti.
Vooremaa