Motoexotika ja Jõgevatreff tutvustavad end ühisekspositsioonis Helsingi mootorrattanäitusel

Tartu Näituste esindus osaleb eeloleval nädalavahetusel ekspositsiooniga Helsingis peetaval motomessil MP 16 Moottoripyörämessut, eesmärgiga kutsuda põhjanaabreid Tartu motomessil osalema, teatas näitusekorraldaja.

Tartus üle 25 aasta messe korraldanud aktsiaselts Tartu Näitused võõrustab igal aastal üha enam välisriikide eksponente ja külalisi, sealhulgas on märkimisväärselt kasvanud soomlaste huvi Tartu messide vastu. “Samuti on AS Tartu Näitused alati pidanud oluliseks välismessidel eksponendina osalemist ning teeb piiriülest koostööd nii mõnegi põhjala messikeskusega,” ütles ASi Tartu Näitused juhataja Alo Pettai.

“Traditsiooniliselt külastab Tartu messikeskust Motoexotika ajal hulgaliselt põhjanaabreid – motomessi nädalavahetus toob märtsikuisesse Tartusse hulganisti rõõmsameelseid motomehi Soomest nautima motomessi melu ja veetma koos kamraadidega meeleolukat nädalavahetust Tartus,” rääkis Motoexotika projektijuht Anders Urbel.

Motoexotika korraldusmeeskond omakorda paneb tänavu juba kolmandat aastat järjest ekspositsiooni välja Helsingi mootorrattanäitusel. “Teeme tööd, et Motoexotikat põhjalikumalt Helsingis tutvustada ja meie motomessi soomlaste seas kinnistada ning samuti ka põhjanaabreid meie messile kutsuda – Soomest tuleb lisaks publikule meie messile alati ka eksponentettevõtteid. Emotsionaalses plaanis on soe tunne südames, kui mitmedki soome sõbrad Helsingi messil käe pihku suruvad ja hea sõnaga Tartu motomessi meenutavad ja taas tulla lubavad,” märkis Urbel.

Taas tutvustatakse Helsingi motomessil kahte väärikat Eesti motoüritust – Motoexotikat ja Jõgevatreffi. “Eesti kaks suurt ja pikaajalise traditsiooniga motoüritust panevad Helsingi messil taas seljad kokku ning tutvustavad oma tegemisi ühisekspositsioonis,” märkis Urbel ning kutsus kõiki Helsingi motomessil nende ühisstendi külastama.

MP 16 Moottoripyörämessut toimub 5.-7. veebruarini Helsingi messikeskuses. Tänavu juba 13. korda peetav motomess Motoexotika ootab külastajaid 11.-13. märtsil Tartu Näituste ASi messikeskuses. Mootorratturite kokkutulek Jõgevatreff, aastast 1992, toimub tänavu 28.-31. juulini.

Vooremaa