Mobiiliturul levib kummaline trend

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology statistika kohaselt ostavad eestlased järjest rohkem nuputelefone – aasta algusega võrreldes müüdi neid septembris lausa 57 protsenti enam, teatas Tele2 Eesti kommunikatsioonijuht.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul kasvab mobiiliturg Eestis üleüldiselt, aga eriti paistab silma klassikaliste nuputelefonide müük. “GfK andmetel müüdi 2017. aasta jaanuariga võrreldes septembris nutiseadmeid 20 protsenti, kuid nuputelefone lausa 57 protsenti enam,” ütles Seliov ja lisas, et nuputelefonide müük on suurenenud ka mullu sama ajaga võrreldes.

“Üks oluline põhjus on Nokia edukas tagasitulek oma 3310 mudeliga, mis on osutunud eestlaste hulgas ülimenukaks. Nuputelefonidel polnud aastaid ühtegi selgelt eristuvat mudelit, kuid nüüd on 3310 pannud paljusid inimesi ostuotsust tegema,” ütles Seliov ja lisas, et kõige enam nuputelefone müübki praegu Tele2-s selgelt Nokia.

Sirli Seliovi sõnul on teise trendina tekkinud nutiseadmete pealetungile vastupidine reaktsioon – lahe on omada niiöelda vanakooli telefoni ja osad inimesed lähevad kas moe, põhimõtte või mugavuse nimel eelmise generatsiooni peale tagasi. “Tahetakse väiksemat nutisõltuvust ning suuremat töökindlust,” lisas Seliov.

Nuputelefonid on küllalt odavad, makstes GFK statistika kohaselt septembris keskmiselt 43 eurot. “Seetõttu ostetakse nuputelefon ka tihti endale või lapsele varuseadmeks, mida sportides või õues mängides tasku panna,” ütles Seliov.

Septembris müüdi Eestis 315 000 euro eest 7270 nuputelefoni.

Septembri ostetuimad nuputelefonid Tele2-s olid 1. Nokia 216; 2. Nokia 230; 3. Nokia 3310.

Vooremaa