Minister Riina Sikkut käis Põltsamaal

Eile pandi nurgakivi Põltsamaa uuele tervisekeskusele, tseremoonial osales ka tervise- ja tööminister Riina Sikkut. Ministri kinnitusel aitavad üle Eesti rajatavad uued tervisekeskused tugevdada peremeditsiini ja muudavad arstiabi kõigile kättesaadavamaks.


„Uute kaasaegsete tervisekeskuste rajamine üle Eesti toob peremeditsiinis suure muutuse, mis aitab perearstide, -õdede ja teiste spetsialistide abi kättesaadavamaks teha. Koos rajatavate tervisekeskustega tugevnevad perearstide meeskonnad ja hakatakse pakkuma laiemat valikut teenuseid. Uutes esmatasandi tervisekeskustes hakkavad perearsti ja -õe kõrval tööle füsioterapeut, koduõde ja ämmaemand ning vajadustest sõltuvalt ka teised spetsialistid,“ ütles Sikkut.

Ministri sõnul võimaldavad investeeringud taristusse pakkuda edaspidi terviseteenuseid kaasaegsetes tingimustes. „Perearstid ja -õed on meie tervishoiu vundament ja nende tähtsus, pädevus ja vastutus järjest kasvab. Kuna keskustes hakkab tööle mitu perearsti, paraneb ka koostöö ja suurenevad võimalused pikendada nende vastuvõtuaega.

Tihedam koostöö ja suhtlus erinevate arstide ja spetsialistide vahel loob paremad võimalused ennetustööks, mille järgi on nii suur vajadus,“ kinnitas minister.

Põltsamaa tervisekeskuse projekti raames planeeritud tööde käigus rajatakse juurdeehitus Lossi tn 49 hoonele ning renoveeritakse osad tervisekeskuse esimese korruse ruumid. Ehitus- ja renoveerimistööde tulemusena paraneb üldarstiabi teenuste kättesaadavus.

Põltsamaa uues tervisekeskuses hakkab tööle kuus perearsti, lisaks on olemas füsioteraapiakabinet, koduõendusteenus, ämmaemand, saab psühholoogilist ja sotsiaalnõustamist, töö- ja koolitervishoiuteenuseid, ambulatoorset eriarstiabi, on olemas proteesid ja abivahendid.

Ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, millele lisandub toetuse saaja omafinantseering. Kokku rajatakse aastaks 2023 üle Eesti vähemalt 55 uut nüüdisaegset esmatasandi tervisekeskust.

VOOREMAA