Minister Ligi: Tahame järgmisel aastal tõsta õpetajate palku vähemalt 6,4 protsenti

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi sõnul on ministeeriumi eesmärk tõsta järgmisel aastal munitsipaal-, era- ja riigikoolide õpetajate palka keskmiselt vähemalt 6,4 protsenti, teatas haridusministeeriumi kommunikatsiooniosakond.

Jürgen Ligi selgitusel annavad valitsuse poolt menetlusse suunatud seaduseelnõud võimaluse tõsta 2016. aastal nii õpetajate keskmist kui ka miinimumpalka. “Praeguste võimaluste juures arvestame  õpetajate järgmise aasta miinimumpalga tõusuga 900 eurolt 958 euroni ning keskmine töötasu kasvab vähemalt 1150 euroni, kuid see sõltub riigikogus menetluses olevatest seadusemuudatustest ning riigieelarve aruteludest,” selgitas minister Jürgen Ligi.

Omavalitsused ning erakoolide pidajad saavad riigilt võrdsetel alustel haridustoetust, mis sisaldab ka õpetajate palgatoetust.

Riigikogus on esimese lugemise läbinud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse eelnõu, mis teeb ettepaneku liigutada haridustoetuse 2,7 miljoni eurone investeringukomponent õpetajate palka ning teha investeeringuid 15 korda suurematest Euroopa Liidu vahenditest. Samuti arutab seadusandja erakooliseaduse eelnõu, mis mõjutab pikemas perspektiivis õpetajate 
palgatõusu võimalusi.
Minister rõhutas, et riigi strateegiline eesmärk on tõsta õpetajate keskmine palk 120 protsendini Eesti keskmisest. “Mitmed tegevused on suunatud selle eesmärgi saavutamisele. Neist üks olulisemaid on  koolivõrgu korrastamine koostöös omavalitsustega, et saaks rohkem raha panustada hariduse sisusse,” sõnas Ligi.

Selle aasta esimese üheksa kuu seisuga on munitsipaalkoolide õpetajate keskmine palk 1094 eurot, mis ületab Eesti kolmanda kvartali keskmist palka viie protsendi võrra (1046 eurot). Õpetajate miinimumpalk on käesoleval aastal 900 eurot.

Vooremaa