Me kõik võitsime

Üleriigiline koolinoorte äriideede konkursi BrightMinds II hooaja finaalüritus toimus 21. aprillil Tallinna tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory. Finaalis astusid üles 21 meeskonda, kes esitasid oma ideid žüriile. Koolinoored üle Eesti esitasid 19. märtsiks kokku 52 äriideed, millest 21 pääsesid edasi finaali. Nendest neli äriideed oli Jõgeva maakonnast Põltsamaa ühisgümnaasiumist kaks ja Jõgevamaa gümnaasiumist kaks. Noori olid finaalis toetamas õpetajad Maris Orav ja Merge Ivask. Mentorina kaasas olnuna võin kinnitada, et finalistid olid väga tublid, võitjahingega ja nautisid täiega seda suurepärast üritust.

Päeva lõpuks selgusid parimad äriideed ning meeskondade ja õpetajate vahel jagas žürii ligi 10 000 € väärtuses auhindasid!

I koht – Bracket, riidepuu magnetiga. Pärnu Koidula gümnaasiumi 12.klass.

II koht – ConnectItFit, veebirakendus treeningpartneri leidmiseks ja ühistreeningute organiseerimiseks. Tallinna 32. keskkooli 11.klass.

III koht – HeatUp, tark termos. Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi 9.klass.

Eripreemiad:

Publiku lemmik – Lacos, süsijäätis. Tamsalu gümnaasiumi 10.-klass.

Noorimad osalejad – Lindistav kaelakee. Jõhvi põhikooli 3.klass.

Tootearendamise preemia – Signaalpoi. Hans AnnistePõltsamaa ühisgümnaasiumi 11.klass.ETAG Õpilasleiutaja konkursilt finaalikoha võitja.

Kõik finalistid said kingituseks ka Lux Express kinkekaardid, kusjuures üks kinkekaart kehtib ühele reisijale nii edasi kui ka tagasi sõiduks kõikidel Lux Expressi liinidel (ka välismaale).

Vaatamata sellele, et oodatud esikohta Jõgevamaale ei tulnud, olid meie noored finaali järel veendunud, et konkursil osalemisest võitsid nad kõik. Sellist kogemust ja uusi kontakte ei suuda miski muu nii lustlikul viisil pakkuda.

Kooliõpilasedosalesid konkursi raames tasuta koolitusprogrammis, mis toimus ajavahemikul detsember 2016 – märts 2017 ja koosnes neljast õppepäevast. Õppepäevad viidi Hiiumaal, Pärnumaal,  Jõgevamaal, Lääne-Virumaal ja Ida-Virumaal.Jõgevamaal oliBrightMinds äriideede koolitusprogrammi partneriks SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus. Noori koolitati järgmistes valdkondades: ideede genereerimine ja meeskond; toode ja turg, müük ja turundus; onepager ja pitchimine. Kokku osalesid meie maakonnast Jõgevamaa gümnaasiumi, Põltsamaa ühisgümnaasiumi, Jõgeva põhikooli ja Puurmani mõisakooli ettevõtlikud noored koos õpetajatega. Suured tänud teile,  Maris Orav, Merge Ivask, Katre Põder ja Külli Suvi.

BrightMinds teise hooaja finalistid Jõgevamaalt oli:

Aromiina – aroomipadi. Lõhnav aroomipadi, saad vahetada ise lõhnu ja panna kindlal ajal padja lõhnama (nt: hommikul ärkamiseks/ õhtul paremaks uneks). Meeskonnas Jessica Järvelt, Kaisa Sikora, Maarja Rebane-Jõgevamaa gümnaasium, 11. ja 12.klass.

Cashlio – raha teenimine reklaami vaatamisega. Meeskonnas Jasper Jõgi ja Mario Sakarinin – Jõgevamaa gümnaasium, 11.klass.

Pellucidsun – randivaba päevituse andvad päevitusriided. UV kiirgust läbilaskvad ujumisriided/ spordiriided/tööriided. Kristel Leppik – Põltsamaa ühisgümnaasium, 12.klass.

ShineSmart – mugava, kiire ja kindla kinnitusega helkur. Meeskonnas Aleks Timm, Jegert Uusküla ja Oliver Kill – Põltsamaa ühisgümnaasium, 10.klass.

Signaalpoi –seadeldis, mis aitab kalamehi võrkude märkimisel. Hans Anniste- Põltsamaa ühisgümnaasium, 11.klass.

 

 

Harjumaa:

ConnectItFit – treeningpartneri leidmine veebikeskkonnas, veebirakendus, mis aitab trenni teha soovivad inimesed üksteisega kokku viia

Hiiumaa:

DrumIt – tummi õppimise seade. Lisaseade trummi külge, mis valgusega näitab õiget kohta, kuhu pead pulgaga lööma.

Mandariin – mandariinikoortest pakend.

 

Ida-Virumaa:

HeatUp – temperatuuri hoidev termos, mis hoiab temperatuuri reguleerides joogi vajalikul temperatuuril – soe jook soojana või külm jahedana.

Workrobe – tööportaal noortele töö leidmiseks.

Lindistav kaelakee – heli lindistav ehe, kaelakee, kuhu saad lindistada meeldetuletusi, sünnipäevaõnnitlust, vabandust (kingid sõbrannale) jne

TheShelp – koolilapsele vajalikud tarvikud üheskoos(kustutuskumm, mõõdulint, sirkel jne)

Photogrammar – tekstis grammatikavigu tuvastav mobiilirakendus

Viru Fill Pen – pastaka täitmise seade koolidele

 

Lääne-Virumaa:

Lacos – süsijäätis, laktoosivaba

Fortygrees – soojendusega võinuga

Tööloom – tööportaal noortele

 

Pärnumaa:

GoBoat –Pärnu Vallikäärus puldiga juhitavate mudelpaatide laenutus

Massaažitekk – masseeriv tekk

Tote –sooja ja külma termokott– poeskäies saad asjad panna kotti kas sooja või külma „taskusse”, et tooted ära ei jahtuks/ üles ei soojeneks

Bracket – magnetiga riidepuu, nutikas riidepuu – magnetiga riidepuud, mis hoiavad kapis ruumi kokku

  1. aastal tuleb BrightMinds konkursi kolmas hooaeg- tasub osaleda, sest võidavad kõik!

 

Marve Millend

SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus