Maikuuks jõuab Peipsile patrullima piirivalve uus kaater Piiri-Liisu

Läinud nädalal anti Saaremaal Baltic Workboatsi laevatehases politsei- ja piirivalveametile uhke tseremooniaga üle kaks uut patrullkaatrit. Piirivalvekaater Kessu hakkab veeturvalisust tagama Haapsalu piirkonnas ning patrullkaater Piiri-Liisu hakkab seevastu veeohutuse eest heaseisma Peipsi järvel, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Mustvee kordoni juhi Jalmar Ernitsa sõnul on uus piirivalve patrullkaater 12-meetrit pikk ning varustatud selle kõikse kaasaegsema ja uhkema tehnika ning varustusega. “Uuel patrullkaatril on ääretult kaasaegne tehnika, võimsad navigatsiooniseadmed ja radarid ning täisautomaatne juhtimissüsteem. Lisaks on kaater varustatud otsingu- ja päästetegevuse tarvis võimsate prožektoritega ning aasta lõpuks varustatakse alus ka efektiivse soojuskaameraga, mille olemasolu aitab patrulltegevuse käigus avastada veelgi paremini erinevaid rikkumisi,” kirjeldas kordoni juht.

Kordoni juhi sõnul hakkab piirivalvekaater Piiri-Liisu paiknema Mustvees just seetõttu, et see on uuele võimekale alusele geograafiliselt parim koht, asub Mustvee ju sisuliselt järve keskel. Lisaks on Mustvee sadam laevatatav ka neil perioodidel, mil veetase igas sadamas laevatamist ei soosi. Seega tagab uue kaatri asukoht reageerimisvõimekuse ka raskematel perioodidel.

Sarnaselt teistele piirivalve käsutuses olevatele alustele hakkab ka Piiri-Liisu täitma kõiki piirivalveülesandeid – osalema piiripatrullis, reageerima pääste-ja otsingusündmustele, aga ka koostöös teiste ametkondadega osalema erinevatel operatsioonidel ning kontrollkäikudel.

Projekti rahastasid ELi sisejulgeolekufond ja siseministeerium.

Vooremaa