Maaeluminister kutsub tagasi Vireeni nõukogu liikmed

Maaeluminister Urmas Kruuse kutsub tagasi AS Vireen nõukogu praegused liikmed ja määrab nõukogule uue koosseisu, et taastada usaldus ettevõtte vastu, teatas põllumajandusministeeriumi avalike suhete osakond.
“Palusin AS Vireen nõukogul tutvuda ettevõttes toimud erikontrolli tulemustega, mis tuvastas dokumentide võltsimise ja avalikkusele valeinfo edastamise,”  rääkis maaeluminister Urmas Kruuse.

“Nõukogu ei vaidlustanud erikontrolli tulemusi ja tõdes AS Vireeni juhi suhtes usalduskriisi olemasolu. Sellises olukorras on nõukogu otsus mulle sügavalt arusaamatu. Kuna seakatku tõrjumisel täidab AS Vireen väga olulist rolli, tuleb usaldus ettevõtte suhtes kiiresti taastada. Nõukogu tänane otsus ei aita sellele kaasa, seepärast kavatsen kutsuda tagasi ettevõtte nõukogu praeguse koosseisu,” ütles Kruuse.

Minister lisas, et kavatseb järgmisel nädalal küsida juhtumi valguses täiendavaid selgitusi ka veterinaar- ja toiduameti peadirektorilt.

20.-25. augustini loomsete jäätmete käitlemisega tegelevas ettevõttes AS Vireen toimunud erikontroll tuvastas, et ettevõte on esitanud avalikkusele valeandmeid mobiilse põleti Hurican 1000E kasutamise kohta 31. juulil ja 1. augustil 2015 Tartumaal Puhja vallas Rämsi külas sigade Aafrika katku tõttu hukatud loomade hävitamisel.

Erikontrolli tulemus koos faktoloogiaga
http://agri.ee/sites/default/files/content/ministeerium/majandus/2015/vireen-ek-audit-2015-08-26.pdf

Loomsete jäätmete käitlemisega tegelev AS Vireen on riigi äriühing, mille aktsiad kuuluvad 100sada protsenti Eesti Vabariigile ja on põllumajandusministeeriumi valitsemisel. Aktsionäride üldkoosolekul esindab riiki maaeluminister.
Vooremaa