Maaeluministeerium korraldab ETKI uue direktori leidmiseks uue konkursi

Eelmise Taimekasvatuse Instituudi direktorikonkursi võitnud Tartu Ülikooli molekulaarse taimebioloogia professor Hannes Kollist oli sunnitud direktorina tööle asumisest perekondlikel asjaoludel loobuma.

Et ta oli juba korduvalt jõudnud instituudis kohal käia ning inimeste ja oludega tutvuda, oli ta valmis Vooremaale natuke asjaolusid avama.

Kollisti abikaasale pakuti tööd Prantsusmaal Strasbourgis, kuhu ta oli kandideerinud küll juba mullu, pärast seda kui professor Kollist oli otsustanud ETKI direktoriks kandideerida. Hannes Kollist lubas teda selles ettevõtmises toetada ja lootis südamest, et elukorraldus õnnestub Strasbourgi, Tartu ja Jõgeva vahel toimima panna. Nüüdseks on ta siiski sunnitud uue ametikoha vastuvõtmisest loobuma, kuid oma teadusprojektide kaudu kasvab seotus ETKI-ga igal juhul. „Loobumine oli väga raske otsus,” lausus Kollist.

„Olin sügise jooksul jõudnud ETKI-ga seonduvasse sisse elada ning mitme ETKI ja Maaeluministeeriumi inimesega tuttavaks saada. Kõik need kohtumised sisendasid mulle vaid edasist optimismi. Nägin siin selget perspektiivi nii enda jaoks kui ka mitmeid võimalusi, kuidas instituuti edasi arendada, kuid see oleks viinud olukorrani, kus oleksin suure tõenäosusega oma lähedastele liiga teinud ja seetõttu pidin siiski loobuma. Palun vabandust neilt, kes juba minu peale lootma hakkasid ja soovin ETKI-le edu. Usun et head ja veel paremad ajad on ees nii või teisiti.“

Maaeluministeeriumi asekantsler Toomas Kevvai ütles Vooremaale, et ETKI-le direktori leidmiseks korraldatakse uus konkurss.

ANDRA KIRNA