Lõuna-Eesti viib Munamäe Riiga

Baltikumi kõrgeim tipp, Lõuna-Eestis asuv Suur-Munamägi, pannakse neljapäeval ratastele ning sõidutatakse Riiga, BaltTouri messile, mis toimub 3.-5. veebruarini. Munamägi läheb Riiga koos vaatetorniga. Messikülastajad saavad vaatetorni ronida ja ka tornis pilti teha. Tornipilet, mis Lõuna-Eestis kohapeal maksab neli eurot, on messi ajal tasuta, teatas sihtasutus Lõuna-Eesti Turism.

“Talvel pole mingit mõtet hoida Munamäge tema suvises asukohas,” ütles Võrumaa turismiarendusjuht Kadri Moppel. “Suveperioodil inimesed teavad mäe asukohta ja käivad mäge vaatamas. Talvel aga hakkab Munamägi nüüdsest ringi sõitma – tõstame mäe koos torniga ratastele ja sõidutame hakatuseks Riiga messile. Läti läbi aegade populaarseim film “Jaaniöö värvi limusiin” on Munamäe lõunanaabritele hinge istutanud ja seekord korraldame neile taaskohtumise lausa Läti pinnal.”

SA Lõuna-Eesti Turismi juhataja Ene Reedi sõnul on Läti külastajad viimastel aastatel avastanud Lõuna-Eesti. See on hea lähedal asuv sihtkoht, kuhu tulla peredega ning Lõuna-Eestis on ka kõige rohkem teema- ja seiklusparke, põnevaid muuseume ja alati üllatusi täis elamus- ja teaduskeskusi.

Lõuna-Eesti keskendub BaltTouril pere- ja kultuurivõimaluste tutvustamisele. Lisaks Munamäele on messil esindatud Mulgimaa ja Peipsimaa, Põlvamaa ning Valgamaa. Eesti talvepealinna Otepää meisterkokad pakuvad võimalust osaleda pimeõhtusöögil, Peipsimaa paneb rõhku toidukultuurile, Mulgimaa tutvustab eelmise Eesti presidendi kodukohta. Lõuna-Eesti toob messile nii põnevaid messipakkumisi kui ka vahvaid üllatusi.

Kohtumiseni BaltTouril!

Vooremaa