Lõuna-Eesti Hooldekeskus avab uue hooldekodu Põltsamaal

Esmaspäeval, 16.novembril kell 14.00 avab Lõuna-Eesti Hooldekeskus uue kaasaegse ja kõigi mugavustega, parimat elukeskkonda pakkuva hooldekeskuse Põltsamaal, teatas Valga maavalitsuse avalike suhete juht.

Pidulikule maja avamisele on palutud sotsiaalminister, hooldekodu ehitajad, rahastajad, ümbruskonna omavalitsusjuhid ja sotsiaalnõunikud. Samuti saavad uue kaasaegse hooldekoduga tutvuda kõik huvilised.

“Inimesed soovivad oma haiged ja kehvades tingimustes elavad lähedased paigutada pigem hooldekodusse, et tagada neile igapäevane hooldus ja mugavus. Seega püüdsime hoolealustele luua nii head tingimused kui võimalik. Uues majas on kõik Euroopa Liidu normidele vastav ja mul on suur heameel, et tööd said taaskord õigeaegselt valmis,” ütles Lõuna-Eesti Hooldekeskuse juhataja Vambola Sipelgas.

Maja ehitab peatöövõtjana Mace Ehitus OÜ ja arhitektuurse osa on projekteerinud FE Arhitektid. Ehitus läks maksma 3,5 miljonit eurot.

AS Lõuna-Eesti Hooldekeskus alustas oma tegevust 1993.aastal Hellenurmes. Põltsamaa Kodu on kuues hooldekodu, mis rajatud ja selle põhieesmärgiks on pakkuda ööpäevaringset üldhooldusteenust eakatele inimestele. Põltsamaa hooldekodu juhataja on Lagle Kalberg ja teenust pakuvad 34 töötajat.

Vooremaa