Lõuna-Eesti ettevõtluse areng vajab koostööd ja kiireid ühendusteid

Teisipäeval peetud Lõuna-Eesti ettevõtlusarengu ümarlaual räägiti kohaliku  ettevõtluse konkurentsivõime suurendamisest, kõrgepalgaliste töökohtade loomisest ja ettevõtlust toetava keskkonna kujundamisest. Tartu linnapea Urmas Klaas rõhutas, et ettevõtlust toetava keskkonna kujundamisel on võtmetähtsusega kiired ja turvalised transpordiühendused, teatas Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakond.

“Kindlasti on vaja neljarealiseks kiirteeks ehitada Tallinna-Tartu maantee ning arendada kiiremaks ja tihedamaks rongiliiklus Tallinna ja Riia suunal,” ütles Klaas. Ümarlaual räägiti ka mitmest uudsest ettevõtmisest, sealhulgas Tartus asuvast SPARK Demo keskusest ning teadust ja ettevõtlust ühendavast ülikoolidevahelisest koostöövõrgustikust ADAPTER, ja nendega seonduvatest koostöövõimalustest. 

“Lõuna-Eesti ettevõtluse areng ja kogu piirkonna rahva hea käekäik sõltub suuresti ühiste eesmärkide seadmisest ja nende nimel koos tegutsemisest,” kinnitas Tartu linnapea.

Ettevõtlusarengu ümarlaual osalesid Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm, Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen, omavalitsusjuhid ja maavanemad, ettevõtluse tugistruktuuride juhid ja ettevõtjad.

Vooremaa