Looduskaitsekuu raames Jõgevamaal kaks matka

Lähenemas on emadepäevast kuni juuni alguseni tähistatav looduskaitsekuu. Nagu heaks traditsiooniks saanud, korraldab keskkonnaamet looduskaitsekuu raames juhendatud matkasid kaitsealadele. Jõgevamaal toimub sel korral lausa kaks matka, teatas keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist.

Laupäeval 13. mail matkatakse Kääpa maastikukaitsealal. Matk toimub Tammeluha matkarajal, Kaiu järvede vahel ja mõhnastikus, uuritakse loomade tegevusjälgi ja taimi. Matka pikkus kaheksa kilomeetrit. Matkajuht on metsamees ja looduse vahendaja Vahur Sepp. Kohalesõit oma transpordiga, matka algus kell 11 Tammeluha matkaraja parklas. Orienteeruv lõpp kell 15.

Laupäeval 20. mail minnakse Endla looduskaitsealale. Matkatakse metsas, Endla järve ja Mustjõe ääres, Männikjärve rabas ning tutvutakse Kaasikjärve rabas taastatud sooga. Külastatakse Endla looduskeskust. Matka pikkus kaheksa kilomeetrit. Matkajuhid on looduse vahendaja Katrin Möllits, Elo Raspel keskkonnaametist ja Leevi Krumm RMK-st.

Buss väljub Põltsamaa kultuurikeskuse eest kell 10, Jõgeva bussijaamast 10.35. Algus kell 11 Kärde küla all parklas. Tagasi Jõgevale jõutakse kell 16.30, Põltsamaale kell 17.

Matkad on tasuta. Kaasa oma leivakott, selga ilmale sobiv riietus ja mugavad jalatsid. Üritusi toetab SA KIK.

Info ja registreerimine Elo Raspel, elo.raspel@keskkonnaamet. Selle aasta teema on seotud läheneva EL eesistumisega: Eestilt Euroopale ja Euroopalt Eestile. Matkade jooksul uuritakse ühtlasi, milliseid investeeringuid on meie looduskaitsesse tehtud Euroopa Liidu rahastatud fondidest.

Vooremaa