Loits juhatab sisse naistetantsu aasta

Jõgevamaal Kassinurme mägedes täna toimuv loits juhatab sisse naistetantsu aasta, mis päädib 12. juunil 2016 II Eesti Naiste Tantsupeoga, teatas II Eesti Naiste Tantsupeo teabejuht.

Kell 20.50 algav loits kujutab endast mütologiseeritud ajarännakut, mis tutvustab peo korraldustoimkonda ning heidab valgust peo ideestikule. Rännakul tehakse peatused hiies, linnuse kivi juures, tantsukase all ning linnuse eesõues ja orus. Loitsust võtab osa enam kui 300 rahvatantsijat.

“Loitsust osa saama ja naistetantsu aastat sisse juhatama on oodatud kõik huvilised,” ütles loitsu lavastaja ja naiste tantsupeo korraldusjuht Airi Rütter. Loitsu kulminatsioonina kuulutatakse välja registreerimine naiste tantsupeole.

II Eesti Naiste Tantsupidu pealkirjaga „MeheLugu“ toimub Jõgeval 2016. aasta 12. juunil. Tegemist on Jõgevamaa suurima kultuurisündmusega, mis toob maakonna keskusesse ligi 4000 tantsijat ja 8000 pealtvaatajat. Pidu korraldab folklooriselts Jõgevahe Pere ja selle eesmärk on väärtustada Eesti naistetantsu traditsioone.

Vooremaa