Lohusuu kalurite päeval tuleb 15. korda Peipsi kalasupi konkurss

Juba 9. juulil peetakse Lohusuu kalurite päeva, kus korraldatakse ka Peipsi kalasupi konkurss. Korraldajaks Lohusuu vabaajakeskus ja kohalikud kodukokad, teatas Lohusuu vabaajakeskuse juhataja.

Peipsi kalasupi konkurss toimub juba aastast 2003 ja seekord on pidulik viieteistkümnes kord. Sel korral on appi tulemas suurem zürii ja selles osalevad  Peipsimaa maitsete aasta ja Peipsi Toidu Võrgustiku eestvedajad.

Ootame osalema kohalike turismiettevõtete ja piirkonna perenaiste kalasuppe- auhinnaks austav tiitel ja kohalik suveniir.

Kohapeal tutvustatakse MTÜ Logovesti kogutud vanaemade retseptiraamatut, mis on kokku pandud kolmes keeles ja Eesti Vabariik 100 tähistamisele mõeldes on raamatus natuke rohkem kui 100 lehekülge. Päeva jooksul teeb Peipsimaa Kogukonnaköök õpitoa Peipsi kalast.

Lohusuu kalurite päev on traditsiooniline üritus, mis on piirkonnas olnud juba pikemat aega, et anda võimalus kohalikule kalurile ja nende pereliikmetele pidutseda ning väärtustada rasket ametit. Kohalikule kalale pööratakse sel päeval ka rohkem tähelepanu kui muidu. Kalurite päeva on tähistatud alati juulikuu teisel nädalavahetusel ja sellele oleme truuks jäänud. Terve päev meelelahutust ja kohaliku kogukonna pidu. Üritus on kõigile tasuta.

Vooremaa