Lohusuu alevikus päästeti viimasel hetkel läbi jõejää vajunud mees

Jõgevamaal Mustvee vallas, Lohusuu alevikus vajus täna oma jalavaeva lühendada soovinud inimene läbi Avijõe jää. Uppuja päästsid Mustvee komando mehed päästeridvaga viimasel hetkel. 43aastane mees oli külmas vees üle 15 minuti ning jahtus selle ajaga kriitilise piirini. Siseveekogude jääle mineku keelas päästeamet juba eelmise nädala kolmapäevast.

Täna kell 14.05 teatati, et Jõgevamaal Mustvee vallas, Lohusuu alevikus, Avijõe silla lähedal on inimene keset jõge läbi jää vajunud. Kümmekonna minutiga kohale jõudnud päästjad viskasid hädasolijale viskeliini, millest mees küll kinni sai, kuid jääaugust teda nii kätte ei saadud, sest külmunud kätega ei suutnud uppuja nöörist kinni hoida. Samal ajal pandi kokku päästeritv, mille abil mees mõni minut hiljem kaldale tõmmati. Tugevalt alajahtunud mehe toimetas kiirabi haiglasse.

Mustvee komando meeskonnavanem Aleksandr Matrossovi sõnul oli üle jää minek äärmuslikult mõtlematu tegu, mille mees tõenäoliselt jalavaeva lühendamiseks oli ette võtnud. „Tõesti arusaamatu,“ sõnas Matrossov. „Jõel on ainult pudru, mida ei saa isegi jääks nimetada.“ Matrossov lisas, et päästeridva abil saab päästa inimest kaldast maksimaalselt 13 meetri kauguselt. Mees kukkus jääst läbi umbes 12 meetri kaugusel kaldast.

Alates 4. aprillist keelas päästeamet siseveekogude jääle mineku. Ilm on järsult soojenenud ning veekogude jää ei kanna enam, teatas päästeameti kommunikatsiooniosakond.

VOOREMAA