Linnalooduse fotokonkursile saab töid esitada kuni 20. maini

Kuni 20. maini saab esitada fotosid linnalooduse fotokonkursile “Metsik linn”. Konkursi eesmärgiks on suunata inimesi märkama ja väärtustama loodust linnaruumis ning inspireerida seda jäädvustama, teatas keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist.

Konkursile oodatakse fotosid, mis on üles võetud linnas või asulas ning räägivad lugusid looduse püüdlusest nendega koos elada. Zürii hindab ennekõike foto ideed ning seetõttu pole määrav, kas foto on tehtud telefoni või tipptasemel tehnikaga.

“Mullusega võrreldes on praeguseks konkursile esitatud fotode temaatika tõsisem ning piltidele on püütud mitmeid valupunkte,” kommenteerib konkursi peakorraldaja Veljo Runnel. “Samuti on fotodel kujutatud keskkond olnud pigem linnaruum. Julgustan looduse ja inimasustuse mõju kujutama ka linnapiiridest väljapool,“ lisab Runnel.

Fotokonkursi “Metsik linn” osalemistingimustega saab tutvuda ja töid esitada kuni 20. maini 2017 aadressil http://veeb.ut.ee/photo-contest/metsik-linn-2017.
Esitatud töid hinnatakse kahes vanuserühmas: lapsed ja noored ning üldarvestus. Iga autor võib esitada kuni kolm tööd.

Võistlustöid hindab professionaalide zürii ning auhinnad on välja pannud Photopoint, National Geographic Eesti, Looduse Omnibuss, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Loodusmuuseum, Salibar OÜ, MyPrint, Seto Folk, Tartu linn, keskkonnaamet, Energia Avastuskeskus ning teaduskeskus AHHAA.

Fotokonkursi korraldamist toetab Tartu linn. Konkurss kuulub Tartu loodusfestivali kavasse.Vaata programmi www.loodusfestival.ee<http://www.loodusfestival.ee/>, www.facebook.com/tartuloodusfestival<http://www.facebook.com/tartuloodusfestival>

Vooremaa