Liikuma ja õppima Avastusrajale

Keskkonnaamet kutsub rahvusvahelise õuesõppepäeva ja südamekuu puhul 6.- 12. klassi õpilasi ja õpetajaid klassiruumist välja avastama oma maakonda ja kodulinna, kasutades selleks põnevat digitaalset õppevahendit, teatas ameti keskkonnahariduse spetsialist.

Tänavu 14. aprillist kuni 14. maini on igas Eesti maakonnas avatud vähemalt üks linnakeskkonnas paiknev matkarada, mis on läbitav nutiseadme abil. Jõgevamaal on kaks rada: Jõgeval ja Põltsamaal. Raja läbimine jalgsi võtab aega kuni 1,5 tundi. Igal rajal on 15 kontrollpunkti, mida läbides saavad osalejad ennast proovile panna ning saada uusi teadmisi kodulinna loodus- ja kultuuriobjektide kohta.

Kuidas osaleda

Valige www.avastusrada.ee lehelt välja rada, mida soovite oma klassiga külastada. Jõgeva ja Põltsamaa rajad leiate keskkonnaameti Endla looduskeskuse alt. Jõgeva raja alguspunkt on gümnaasiumi esine skulptuur, Põltsamaa rada algab spordihalli eest kollaste pinkide juurest. Valige õpilastele kõige sobivam aeg raja läbimiseks. Tehke kindlaks, kellel õpilastest on vajalik tehniline varustus olemas. Piisab, kui näiteks kolme õpilase peale on olemas internetiühendusega nutiseade ja toimiv e-posti aadress. Ühist nutiseadet kasutavad õpilased registreeritakse mängu ühe mängijana. Koguge õpilastelt kokku e-posti aadressid, millega õpilased mängu registreerida. Pärast Avastusraja läbimist saab õpilane oma e-mailile tagasiside õigete vastustega. Võite Avastusrada läbida ka koos kolleegide või perega. Täpsem info: Elo Raspel, keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, elo.raspel@keskkonnaamet.ee

Vooremaa