Laupäevast on keelatud väljumine Lämmi- ja Pihkva järve jääle

Seoses halvenenud jääoludega keelab Lõuna prefektuur Lämmi- ja Pihkva järve jääle väljumise jalgsi ja mootorsõidukitega, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Et jääolud Lämmi- ja Pihkva järvel on viimastel nädalatel püsinud sulailma tõttu oluliselt halvenenud, keelatakse alates homsest, 5. veebruarist Lämmi- ja Pihkva järve jääle väljumine jalgsi ning mootorsõidukitega Põlva- ja Tartu maakonna piires. Samuti on keelatud väljumine Peipsi järvel Meerapalu külast lõuna poole jäävale järvejääle. Piirivalvurid jätkavad aktiivselt jääluure tegemist, et tagada kalastajate ohutus.

Lõuna prefektuuri politseikapten Mati Miksoni sõnul on jääolud nimetatud järvedel ohtlikud ning ennekõike on see tingitud juba mõnda aega püsinud plusskraadidest, jääalusest vetevoolust, tuulest ja vihmasajust. “Lämmi- ja Pihkva järve jää inimest enam ei kanna ja on kalastajatele eluohtlik,” sõnas Mikson. “Paneme kalastajatele südamele suhtuda kehtestatud keeldu täie tõsidusega ja vältida tarbetute riskide võtmist. Nii väldime olukordi, kui ohtu seatakse iseenda ja appi tõttavate kaaslaste elu.”

Vooremaa