Laupäeval peetakse Siimu-Jaani talus suurt rahvapidu

Laupäeval, 11. juulil algusega kell 15 toimub Jõgevamaal Pajusi vallas Vägari külas Siimu-Jaani talus Suur rahvapidu 1930. aastate stiilis, teatasid korraldajad.
1930. aastate suur stiilipidu keskendub seekord pritsumeeste ja tuletõrjeseltside tegevusele. Tuletõrje ajalugu ja tehnikat on tutvustamas Järva-Jaani Tuletõrjemuuseum. Kuulda saab puhkpilliorkestrit ja näha tulekustutamise vaatemängu. Tõsisel käsipritsivõistlusel saab käe märjaks teha ka publik. Lapsed saavad võimaluse möllata tuletõrjevahus ning proovida lastealal vanaaegseid mänguasju.
Peomeelolu aitavad luua kohalikud laulukoorid. Samuti tuleb esitamisele näitemäng, mis ei puudunud üheltki tolleaegselt peolt.
Peolt ei puudu ka uute teadmiste omandamise võimalus: Maike Altoja näitab kuidas käib õige tõrvaseebi keetmine.
Et 1930. aastatel asuti organiseeritumalt tegelema ka rahvatantsuga, otsustasid stiilipeo korraldajad kergitada veidi katet ka aasta pärast Jõgeval toimuva II Eesti Naiste Tantsupeo ettevalmistustelt. Huvilised leiavad peopaigalt naistepeo teematelgi.
Sündmuse üheks tipphetkeks on õnneloos, kus Suurele Rahvapeole pileti ostnute vahel loositakse välja esimesed neli pääset naiste tantsupeole. Laadaloterii peaauhinnaks on imeline taevakarva heegeldatud päevatekk
Ühe õige talupeo juurde kuulub ka väike laat, kus saab osta talukaupu. Head-paremat suupisteid pakutakse Aiakohvikus, kus teeb meeleolukat akordionimuusikat Rauno Koorts.
Soovijad saavad ennast jäädvustada fotostuudios, mis on üles seatud vana kombe kohaselt.
Päeva lõpul astuvad üles Marju Varblane ja Kadri G.Laube, kelle muusika saatel saab mõnusasti jalga keerutada.

Vooremaa