Laupäev toob Kuremaale spordi ja kohvikud

Laupäeva hommikul kell 10 on taas kõigil spordi- ja veesõpradel võimalus jalad Kuremaa poole seada, sest ümber Kuremaa järve tehakse veematk, mille algus on Kuremaa rannahoone eest. Veematkale on vajalik eelregistreerimine.

Pärast sportlikku hommikupoolikut avatakse kõigile matkajatele ja muidu külalistele Kuremaa kohvikud, mida Kuremaa lossi perenaise Tiina Tegelmanni sõnul on tänavu kokku kuus. „Möödunud aasta kogemus oli ülivõrdes, sest käis palju rahvast. Tundus, et palju oli külalisi Jõgeva linnast ja maakonnast,“ meenutas Tegelmann, lisades, et ka Kuremaa lossis avatakse kohvik Alexander ja Helena, kus pakutakse võileiba muna ja avokaadokattega. „Mõtleme veel, kas tuleb beseerull vaarikatega või tavaline rullbiskviit marjadega,“ selgitas Tegelmann. „Tean, et Kuremaa tuuleveski juures pakutakse mulgiputru ning ka rannahoone kohvikupidajad võivad sel aastal üllatada,“ sõnas Kuremaa lossi perenaine, kelle sõnul on alguses kohvikupidajaid raske leida, kuid lõbus on viimaks kõigil.  

Päev lõpeb klassikatähtede kontserdiga Kuremaa lossis, kus üles astuvad Johannes Põlda viiulil, Ka Bon Chan ning Arko Narits klaveril.

KERTTU-KADI VANAMB