Laulu- ja tantsupeo ideekavandi konkursi preemia sai Ave Anslan

Mullu novembris Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu poolt välja kuulutatud 2017. aasta maakonna laulu- ja tantsupeo ideekavandite konkursi preemia sai Ave Anslan, teatas Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu (JOL) tegevdirektor.

Ave Anslan oli 2014. aasta Jõgevamaa rahvakultuurifestivali “Jõgeva ja Pedja vahel” tantsupeo kunstiline juht. Lisaks on ta olnud tegev mitmete Jõgevamaa ja Tartumaa tantsupidude korraldamisel. Liigijuhina lööb ta kaasa ka 12. juunil Jõgeval toimuval II Eesti Naiste Tantsupeol MeheLugu.

Anslan esitas konkursile tantsupeo idee tööpealkirjaga Hetk. Kuigi ideekavand on vormistatud eeskätt tantsupeona, on autor avatud ka võimalusele selles sisalduvaid mõttekäike laiendada laulupeo tarbeks.

Ideekavandi sissejuhatuseks ütleb autor: “Elu koosneb hetkedest – mida rohkem hetki me tabame ja endasse haarame, seda rikkamaks me oma olemuselt saame. Tänapäeva elu virr-varris on inimeste mõttejõud pigem suunatud mujale kui “mina- siin ja praegu” hetke.”

Lavastuse seovad tervikuks elu pöörihetked. Need on eriti tähendusrikkad hetked, mis muudavad, mõjutavad inimese kogu ülejäänud elu…Etenduse keskpunktiks on inimene ise.

Autor soovib kogu etenduse üles ehitada selliselt, et tantsija saaks võimalikult palju kogu peost osa.

“Viimastel aegadel olen täheldanud üha enam seda, kuidas tantsupeo fookuses on eelkõige kunstiline tulem pubiku jaoks ehk tantsija on suurema osa etenduse ajast kusagil värava, tribüüni, puu või põõsa taga,” ütles Anslan.

Anslan oli ainus, kes konkursile ideekavandi esitas.

Kavandit hindas omavalitsuste liidu poolt moodustatud hindamiskomisjon, kuhu kuulusid liidu juhatuse esimees Enn Kurg, liidu kultuurivaldkonna kuraator Reet Alev, liidu tegevjuht ja II Eesti naiste tantsupeo korraldustoimkonna liige Raivo Suni, maavalitsuse kultuuri- ja noorsootöö peaspetsialist Tiina Tegelmann, koorijuht Merle Nisu ja tantsuõpetaja Sirje Kiis.

Hindamiskomisjon otsustas tunnustada Anslani ideekavandit 250 euroga ja asus autoriga pidama läbirääkimisi peo võimaliku toimumisaja ja -koha üle.
Vooremaa