Lastele läheb pilliostuks jagamisele pea 200 000 eurot

Üle saja muusikaõpet pakkuva haridusasutuse saavad toetust uute pillide ostmiseks algatuse “Igal lapsel oma pill” kaudu, mis on muusikasõprade ühiskingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Ühiskingituse esimese vooru raames oli kõikidel muusikaõppega tegelevatel asutustel võimalik 23. aprillini esitada taotlusi kuni seitsme muusikainstrumendi soetamiseks. Taotlusi laekus 175 asutuselt 861 pilli soetamiseks. “Igal lapsel oma pill” komisjon otsustas eraldada toetusi 121 asutusele 268 pilli ostmiseks kogusummas 196 869 eurot, teatas projektijuht.

Sel aastal jõuavad muusikat õppida tahtvate lasteni näiteks 39 kitarri, 6 trummikomplekti, 70 puhkpilli, 29 kannelt, 34 viiulit, 11 akordionit, 7 tšellot, 6 kontrabassi ja 15 karmoškat või muud lõõtspilli. Taotlusi esitati kõikidest maakondadest, aktiivsemalt Harjumaalt, Tartumaalt ja Pärnumaalt.

“Huvi muusikainstrumentide soetamiseks oli väga suur, taotlusi laekus kolm ja pool korda rohkem, kui oli selleks vooruks eraldatud raha. Sestap jäid paljud pillid, mis on lastele muusikaõppe jätkamise ks väga vajalikud, sel korral toetusest ilma, aga järgmisel aastal jätkame,” rääkis “Igal lapsel oma pill” projektijuht Allan Tamme.

Ühiskingituse eestvedajad kutsuvad Eesti muusikasõpru tulema appi muusikaasutustele nende pillide ostmiseks, mis seekordsest voorust välja jäid ja tegema sellega kingituse Eesti Vabariigi 100. juubeliks.

“Kutsume inimesi ja organisatsioone, kes peavad oluliseks laste huviharidust ja meie muusikatraditsioonide jätkumist, tulema appi nende pillide ostmisel, mis sellesse vooru ei mahtunud. Leidke üles näiteks oma kodukoha muusikaõppeasutus ja tehke nendega koos lastele kingitus uute pillide näol. Iga pill toob kirjeldamatult palju rõõmu ning on suurepärane kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks,” ütles EV100 juhtrühma liige.Tiit Pruuli.

Toetust vajavad pillid on leitavad kodulehelt ev100.ee ühiskingituse “Igal lapsel oma pill” alt.

Mõned pillid on juba oma toetajad leidnud. “Näiteks ettevõtja Mati Heinsar otsustas toetada kõiki oma maakonna muusikaõppeasutusi pillide ostmisel summas 11 063 eurot, plekitööde firma Toode toetab Keila muusikakooli baritonsaksofoni ja Saue muusikakooli fagotiino ostmisel kogusummas 3000 eurot,” teadis rääkida Allan Tamme.

“Igal lapsel oma pill” ühiskingitus on kantud unistusest, et kõik lapsed, kes seda sooviksid, saaksid tunda rõõmu pillimängust. Kingituse eesmärk on koostöös riigi, erasektori ja muusikasõpradega soetada lastele ja noortele muusikaõpet pakkuvate asutustele uusi muusikainstrumente. Pillide soetamiseks on planeeritud kokku neli taotlusvooru, järgmine voor toimub 2016. aastal. Pillide ostu toetatakse EV100 eelarvest.

Ühiskingituse eestvedajad on Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond.

Vooremaa