Kütusevarastel 33 episoodiga kriminaalasi

Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse 33 episoodiga kriminaalasja, milles kahte meest vanuses 26 ja 32 eluaastat süüdistatakse erinevate kuritegude toimepanemises, teatas lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja.

Esitatud süüdistusest lõviosa moodustavad kütusevargused, mis pandi toime eelmisel aastal Tartu-, Jõgeva- ja Põlvamaal. Kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtinud prokurör Jüri Vissaku sõnul on kütust varastatud nii tanklatest kui ka pargitud veoautodest. Toimiku materjalidest nähtub, et süüdistatavad on kasutanud erinevaid sõidukeid ning nendele autodele mittevastavaid registreerimismärke.

“Kuritegude avastamisel on aidanud teenindusjaamades olevad videokaamerad ning kannatanute ütlused. Vaatamata sellele, et mehed on üritanud oma tegevust erineval viisil varjata, õnnestus politseiametnikel isikud tuvastada ning kinni pidada,” kommenteeris prokurör Jüri Vissak.

Lisaks vargustele süüdistatakse 32-aastast meest mootorsõiduki juhtimises narkojoobes ning 26-aastast meest turvatöötajate löömises.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Tartu politsei.

32-aastane mees viibib kohtu loal vahi all alates eelmise aasta 3. novembrist. Teise süüdistatava suhtes on kohaldatud tõkendina elukohast lahkumise keeldu.

Kriminaalasi on saadetud kohtusse kokkuleppemenetluse korras.

Vooremaa