Kutseõppeasutustes algas talvine vastuvõtt 60 erineval õppekaval

Kutseõppeasutustesse oodatakse õppima uusi õpilasi: vastuvõtt on käimas viieteistkümnes koolis ning õpinguid saab alustada nii põhihariduse kui keskhariduse baasil, aga ka põhiharidust omandamata, teatas haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooniosakond.

Haridus- ja teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Helen Põllo sõnul suudavad kutseõppeasutused korraldada oma tööd väga paindlikult ning talvine vastuvõtt annab võimaluse õpingute alustamiseks ka neile, kellel suvel veel sellist vajadust või soovi ei olnud. “Kutsume õppima nii noori kui ka täiskasvanuid, kes tahavad omandada eriala või soovivad 
ennast täiendada,” ütles Põllo ja lisas, et õppekavade valik on lai, ulatudes traditsioonilistest erialadest nagu ehitaja, autotehnik või juuksur kuni kaasaegse robotitehnikani. Oleme palju panustanud kutseõppe kvaliteedi kindlustamisse ning üha paremaks muutnud koostöö tööandjatega tagab selle, et õpitud uute oskustega leitakse tööturul kindlasti rakendust.

Enamikul õppekavadel õppimine võimaldab omandada uue kutse, kuid lisaks on avatud ka mitmeid jätkuõppe õppekavasid, kus õpingute alustamise eelduseks on varasema erialase hariduse, töökogemuse või kutse olemasolu. Sellised õppekavad sobivad hästi juba töötavatele inimestele, sest jätkuõppes saab oma oskusi täiendada, samuti pakub see võimalust erialase kvalifikatsiooni tõstmiseks.

Õppekavade ja vastuvõtutingimustega – kooliti võib vastuvõtuperioodi 
aeg ning pikkus erineda – saab tutvuda veebilehel: 
http://kutseharidus.ee/2015/12/kutsekoolide-talvine-vastuvott/ ning koolide 
kodulehekülgedel.
Vooremaa